STS Skarżysko przegrał z TSV Mansard Sanok

Piotr STAŃCZAK
Siatkarze STS Skarżysko-Kamienna wciąż nie są pewni drugoligowego bytu.
Siatkarze STS Skarżysko-Kamienna wciąż nie są pewni drugoligowego bytu. Fot. Piotr Stańczak
Siatkarze STS Skarżysko-Kamienna przegrali na własnym parkiecie z TSV Mansard Sanok 1:3 i wciąż nie wiadomo, czy utrzymają się w drugiej lidze.

STS Skarżysko - TSV Mansard Sanok 1:3 (25:21, 15:25, 17:25, 18:25)

STS: Kruk, Brojek, Skwarek, Kuźdub, Lisowski, Szumielewicz, Kowalik (libero) oraz Kamiński, Kiernoz.

Skarżyszczanie już w sobotę, na kolejkę przed końcem fazy o utrzymanie, mogli zapewnić sobie drugoligowy byt. Do celu wystarczyło im minimum zwycięstwo w dwóch setach i zdobycie jednego punktu w meczu. Tie-break rzeczywiście był w zasięgu, ale podopieczni Łukasza Kruka zaprzepaścili szansę. Obiecujący był tylko początek w ich wykonaniu. Końcówkę pierwszej partii rozstrzygnęli na swą korzyść dzięki znakomitym serwisom Marcina Szumielewicza. W drugiej i trzeciej STS spuścił jednak z tonu i to Mansard zdecydowanie wygrywał. Kluczowa dla końcowego wyniku była czwarta część. W pewnym momencie gospodarze przegrywali 8:13, ale zmobilizowali się i zdobyli pięć punktów z rzędu. Niestety, nie poszli za ciosem, trzy "oczka" zainkasowali natomiast siatkarze z Sanoka. W końcówce powiększyli jeszcze przewagę i triumfowali do osiemnastu. Skarżyszczanom zabrakło tego jednego wygranego seta więcej, aby móc już cieszyć się z utrzymania. Niestety, muszą czekać w niepewności do ostatniej kolejki. Drugoligowy byt zapewnią sobie tylko wtedy, jeśli zwyciężą na wyjeździe Contimax MOSiR Bochnia, natomiast Mansard ulegnie u siebie MKS Andrychów.

W pozostałych spotkaniach, faza o awans, 7 kolejka: Energetyk Jaworzno - Wisłok Strzyżów 3:0, Błękitni Ropczyce - Karpaty MOSiR KHS Krosno 3:0, pauzował Hutnik Dobry Wynik Kraków. 8 kolejka: Karpaty - Energetyk 3:1, Wisłok - Hutnik 2:3, pauzowali Błękitni.

1. Karpaty 6 24 15:7
2. Błękitni 6 16 13:11
3. Wisłok 7 10 14:16
4. Hutnik 6 9 13:13
5. Energetyk 7 8 9:17

Faza o utrzymanie: Contimax MOSiR Bochnia - MKS Andrychów 3:1.

1. Contimax 5 17 10:10
2. Andrychów 5 15 11:7