Sukcesy triathlonistów Ławickiego i Lufta z Akweduktu Kielce

/SAW/
Marcin Ławicki
Marcin Ławicki fot. archiwum
W Sierakowie odbyły się triathlonowe zawody - Half Ironmana. 4 miejsce w kategorii open, a pierwsze w kategorii 20-29 lat wywalczył Marcin Ławicki z Akweduktu Kielce, podopieczny trenera Filipa Szołowskiego.

W Sierakowie rywalizowano na dystansie 1000 m pływanie, 90 km jazda na rowerze i 20 km bieg. Marcin osiągnął czas 4.19,3 godziny. Wygrał Tomasz Gagola z Dublina (4:08.55).

W Austrii odbyły się natomiast kwalifikacje do mistrzostw świata Half Ironmana. Siódme miejsce zajął Mikołaj Luft z Akweduktu. Podopieczny Andrzeja Szołowskiego wywalczył kwalifikację i wystartuje w mistrzostwach świata, które we wrześniu odbędą się w USA.