Sukcesy zawodników Klubu Karate Morawica

(SAW)
Dobrze wypadli na zawodach w Czarnym Borze zawodnicy Klubu Karate Morawica.

W Czarnym Borze koło Wałbrzycha odbył się turniej pod nazwą II Dolnośląska Liga Karate Shinkyokushin Finał 2014. Był to kolejny turniej ligowy, w którym młodzi zawodnicy morawickiego klubu wzięli udział. Do rywalizacji kumite (walka) przystąpiło 12 zawodników.

Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Dominika Putko (kategorii dziewcząt 8-9 lat). Stoczyła trzy walki i wszystkie wygrała. Złote medale zdobyli również Kacper Skiba (chłopcy 10-11 lat), Patryk Szajowski (14-15 lat) oraz Piotr Węgliński (10-11 lat).

Trzecie miejsce w tych zawodach wywalczyli z kolei Kacper Motyka (8-9 lat), Oliwia Skiba (dziewczęta 10-11 lat), Patryk Ślusarczyk (16-17 lat). Ponadto Kacper Skiba w swojej kategorii został Mistrzem Ligi otrzymując puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej Finału Ligi 2014. Dominika Putko została wicemistrzem, a Piotr Węgliński, uplasował się na trzecim miejscu również w ogólnej klasyfikacji Finału Ligi 2014.

Cieszę się z wyników i z tego, że udało nam się wyjechać na te zawody. Bardzo pomogli rodzice zawodników - stwierdził Andrzej Horna,, trener i prezes Klubu Karate Morawica.