Świetny mecz Filipa Ivicia, gol Luki Cindricia dla Chorwacji z Włochami

Bramkarz PGE VIVE Kielce Filip Ivić wrócił do reprezentacji Chorwacji i rozegrał bardzo dobry mecz przeciwko Włochom. Bronił z 52-procentową skutecznością. Gola zdobył jego klubowy kolega, Luka Cindrić.

W ostatnim spotkaniu rozgrywanego w Poreczu turnieju HEP Croatia Cup, Chorwacja wygrała z Włochami 28:20 (11:10) i zajęła pierwsze miejsce. Wcześniej gospodarze pokonali Czarnogórę 34:22. Filip Ivić w meczu z Czarnogórą znalazł się w składzie, ale nie wyszedł na boisko. W pierwszej połowie spotkania z Italią bronił były bramkarz klubu z Kielc, Marin Sego i spisywał się bardzo dobrze. W 20 minucie miał 50-procentową skuteczność, w sumie przez 30 minut odbił 7 piłek.

ZOBACZ>>> Pierwsza wygrana polskich szczypiornistów w 2019 roku. Moryto grał krótko [ZDJĘCIA]

Jeszcze lepiej spisywał się stojący w chorwackiej bramce w drugiej połowie Ivić, który zagrał w reprezentacji po blisko dwuletniej przerwie. Odbił 11 piłek, co dało mu aż 52-procentową skuteczność. Jednego gola zdobył playmaker PGE VIVE, Luka Cindrić, dwie bramki zdobył były skrzydłowy mistrzów Polski, Manuel Strlek, zagrał również były obrotowy klubu z Kielc, Żeljko Musa.

ZOBACZ>>> Gracz PGE VIVE najskuteczniejszy w meczu przeciwko mistrzom świata

Włosi byli nieoczekiwanie trudnym rywalem dla drużyny Lino Cervara, w pierwszej połowie doprowadzali do remisów 6:6 i 9:9, w drugiej 13:13, a dziesięć minut przed końcem meczu przegrywali tylko dwiema bramkami.

Dla Chorwatów turniej był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 10 stycznia mistrzostwami świata.

ZOBACZ>>> 28 goli zawodników PGE VIVE w meczu Hiszpania - Białoruś [ZDJĘCIA]

Filip Ivić rozegrał dotąd 44 mecze w reprezentacji Chorwacji. W 2013 roku w Hiszpanii zdobył z nią brązowy medal mistrzostw świata, dwa lata później w Katarze zajął szóste miejsce na świecie, a w 2017 roku we Francji skończył ze swoją drużyną mistrzostwa globu na czwartym miejscu. Ivić nie może być jeszcze pewny wyjazdu na mistrzostwa świata, które wkrótce rozpoczną się w Danii i Niemczech, bo możliwe, że selekcjoner zrezygnuje z jednego z trzech bramkarzy (trzecim jest Ivan Stevanović).

ZOBACZ>>> Cindrić rzucał bramki, Chorwacja rozbiła Czarnogórę

ZOBACZ>>> Servaas: Gębala u nas nie zagra. Będzie inny nowy zawodnik na tę pozycję