Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Święto Marchewki w Sielcu było super!

Adam LIGIECKI [email protected]
W części artystycznej śpiewali laureaci Muzycznych Scyzoryków 2009.
W części artystycznej śpiewali laureaci Muzycznych Scyzoryków 2009. A. Ligiecki
Powiat kazimierski jako trzeci na Ponidziu obchodził Dni Województwa Świętokrzyskiego 2009. Impreza w Sielcu Kolonii udała się na szóstkę!

Święto województwa połączone było z szóstą edycją Święta Marchewki, organizowanego przez sielecką Spółdzielnię Producentów Warzyw i Owoców.

Jeśli chodzi o frekwencję, padł rekord na Ponidziu. W niedzielne popołudnie bawiło się w Sielcu dużo więcej ludzi, niż w powiatach pińczowskim i buskim... razem wziętych.

SIELEC ŚCIĄGA TŁUMY

Zaparkowanie samochodu graniczyło z cudem. Każdy wolny skrawek był zajęty, więc z każdą minutą rósł długi sznur aut, na poboczu trasy wojewódzkiej numer 770.

- Przyznam, że nie spodziewałem się tak znakomitej frekwencji - promieniał z radości Mirosław Fucia, prezes spółdzielni z Sielca, zarazem przewodniczący kazimierskiej Rady Powiatu.

Jedno nie ulega wątpliwości - Sielec ma w sobie "coś". To magiczne miejsce, a każda impreza tutaj organizowana przyciąga tłumy ludzi. Tak było podczas pięciu poprzednich edycji marchewkowego święta, jak i pamiętnych dożynek powiatowych w 2006 roku.

JAK ONI ŚPIEWAJĄ!

Tegoroczna impreza odbyła się na placu obok nowego centrum warzywniczego. Zaczęło się mocnym akordem - od chóru VIP-ów. Przewodniczący sejmiku wojewódzkiego Tadeusz Kowalczyk, starosta Jan Nowak, przewodniczący kieleckiej Rady Powiatu Andrzej Lato i inni oficjele, wraz z zaproszonymi do Sielca artystami, odśpiewali na scenie świętokrzyską balladę-hymn "Tu jest mój dom, rodzinny dom".
O osiągnięciach powiatu kazimierskiego mówił Jan Nowak. - 10 lat temu zostały utworzone powiaty. Czy warto było? Zdecydowanie tak. Myślę, że ten szczebel samorządu się sprawdził. A tylko wspólne działania, gmin i powiatu, mogą rozwinąć oczekiwania państwa - podkreślił starosta.

BRAWA DLA NASZYCH

W programie znalazły się między innymi konkursy z nagrodami dla publiczności, degustacje potraw regionalnych, wystawy. Prezentowały się szkoły, firmy i instytucje z regionu kazimierskiego. Maluchy mogły bawić się w wesołym miasteczku, dorośli spędzali czas w ogródkach piwnych.

W programie artystycznym wystąpili: grupa rockowa Kakadu, TRIO Małogoszcz, Dariusz Bernatek śpiewający przeboje Czesława Niemena, laureaci Muzycznych Scyzoryków 2009. Gorącymi brawami widzowie nagrodzili też lokalnych artystów - mażoretki ze Skalbmierza oraz uczniów kazimierskiego liceum w programie "Marchewkowe pole".

MARCHEWKA I FAJERWERKI

Hitem festynu były I Mistrzostwa Świata w Tarciu Marchewki. Do rywalizacji stanęły dwie panie i trzech mężczyzn. Należało jak najszybciej zetrzeć na tarce z drobnymi oczkami 30-centymetrowej długości korzeń marchwi. Emocji było co niemiara, nawet... polała się krew, a zwycięzcą został Krzysztof Wierzba z Marianowa koło Działoszyc.

Wieczorem niebo nad Sielcem rozświetlił efektowny pokaz fajerwerków, zaś imprezę zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie