Szczęśliwy awans zawodniczki KKL Kielce do finału mistrzostw Europy do 18 lat w Jerozolimie

Dość szczęśliwie, ale Oliwia Bełczew z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zakwalifikowała się do finału biegu na 800 metrów. KKL Kielce
Oliwia Bełczew z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zakwalifikowała się do finału biegu na 800 metrów mistrzostw Europy do 18 lat, rozgrywanych w Jerozolimie.

W swojej serii kwalifikacyjnej zawodniczka KKL Kielce zajęła trzecie miejsce, uzyskując czas 2.09,55 sekundy. Kielczanka awansowała dość szczęśliwie, bo biegnąca przed nią na trzeciej pozycji rywalka tuż przed metą przewróciła się. Finał biegu na 800 metrów juniorek odbędzie się w czwartek.

W Izraelu startowały też dwie inne zawodniczki KKL Kielce. Zuzanna Pałyga wynikiem 55,25 metra zajęła 17 miejsce w eliminacjach rzutu młotem i nie awansowała do finału. Natalia Biskupska w kwalifikacjach skoku o tyczce uzyskała 3,40 metra, zajęła 24 miejsce i odpadła z rywalizacji.