Szczypiorniści SMS ZPRP I Kielce przywieźli komplet punktów z Wągrowca. Najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie był Piotr Mielczarski

Wojciech Buras
Piotr Mielczarski zakończył mecz z Nielbą Wągrowiec z dorobkiem 9 trafień.
Piotr Mielczarski zakończył mecz z Nielbą Wągrowiec z dorobkiem 9 trafień. Wojciech Buras
Szczypiorniści SMS ZPRP I Kielce pokonali na wyjeździe MKS Nielbę Wągrowiec 33:30 w meczu 10. kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Zawodnicy z województwa świętokrzyskiego odskoczyli z wynikiem w drugiej połowie spotkania i do końca nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Najskuteczniejszym zawodnikiem SMS był Piotr Mielczarski - autor 9 trafień.

Komplet punktów dla SMS

MKS Nielba Wągrowiec - SMS ZPRP I Kielce 30:33 (16:17)
SMS: Popielecki, Sowiak - Luksa 2, Wywrot 3, Aksamit 6, Mielczarski 9, Cacak 1, Korus, Bujok, Olczyk 3, Burzyński, Rodak, Pepliński 3, Markowski 2, Fajfer 4, Cichoń.

Podopieczni Radosława Wasiaka pojechali do Wągrowca po porażce w minionej kolejce z KPR Autoinwest Żukowo 36:40. Spotkanie stało pod znakiem ofensywy, a kibice zobaczyli w nim aż 76 goli. Ostatecznie szybkie tempo lepiej wytrzymali zawodnicy z Pomorza, a kielczanie liczyli na szybki powrót na właściwe tory w spotkaniu z Nielbą. Zespół z Wągrowca legitymował się przed tym spotkaniem z bilansem 3 zwycięstw i 6 porażek, plasując się w drugiej połowie tabeli Ligi Centralnej.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod kontrolą szczypiornistów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy prowadzili, ale nie mogli wypracować znaczącej przewagi. W 12 minucie po golu Kacpra Olczyka kielczanie uzyskali wynik 11:8. Gospodarze trzymali bliski dystans i nie pozwolili odskoczyć. W 28 minucie doprowadzili do wyrównania 15:15 za sprawą Daniela Kelma. W samej końcówce pierwszej części spotkania po jednej bramce dorzucili zawodnicy SMS - Maciej Markowski i Szymon Wywrot. W efekcie ich drużyna zeszła do szatni przy prowadzeniu 17:16.

Podopieczni Radosława Wasiaka wyszli na drugą połowę ze świetnym nastawieniem. W 40 minucie Jacek Fajfer pozwolił uzyskać swojej ekipie pięciobramkową przewagę, która nie została wypuszczona z rąk już do końca meczu. Kielczanie kontrowali wynik. Gospodarze z Wągrowca zbliżyli się w końcówce na dystans 3 bramek, ale nie starczyło już im czasu by poważnie pomyśleć o korzystnym wyniku.

Najskuteczniejszym zawodnikiem SMS ZPRP I Kielce był Piotr Mielczarski, który rzucił 9 bramek. Drugi w tym aspekcie był Kacper Aksamit. Skrzydłowy zakończył zmagania z 6 golami.

W następnej kolejce SMS ZPRP I Kielce czeka kolejny wyjazd i mecz ze Stalą Mielec. Początek spotkania w piątek, 1 grudnia, o godzinie 19.