Szczypiornistki KSS Kielce wygrały i zostają w ekstraklasie

/SAW/
Po końcowej syrenie szczypiornistki KSS Kielce odtańczyły na parkiecie taniec radości, bo pokonując Ruch Chorzów zapewniły sobie utrzymanie w ekstraklasie. Fot. Sławomir Stachura
Kieleckie szczypiornistki pokonały w sobotę w meczu PGNiG Superligi Ruch Chorzów 28:23 (13:14) i tym zwycięstwem praktycznie zapewniły sobie miejsce w pierwszej ósemce rozgrywek, a co za tym idzie utrzymanie w ekstraklasie.

KSS Kielce - Ruch Chorzów 28:23 (13:14)

KSS: Muszioł, Kozieł - Grabarczyk 3, Kabała, Pokrzywka 3, Kot 2, Abramuskaite 2, Drabik 3 (1), Rosińska 3 (2), Giedroit 8 (1), Paszowska 4 (1), Nowak. Kary: 4 minuty.

Ruch: Wąż, Karwat - Brymerska, Jasińska 2, Krusberska 3, Radoszewska 5, Pawlik 7, Wawrzyńczyk, Lesik 4, Sęktas 1, Maroń, Krzymińska 1, Rzeszutek, Salamon. Kary: 18 minut.

Sędziowali: Sebastian Patyk i Rafał Salwowski (Warszawa). Widzów: 550.

Przebieg: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 5:7, 8:8, 10:9, 12:12, 13:13, 13:14, 13:16, 14:16, 14:18, 18:18, 20:18, 20:19, 22:20, 23:21, 25:22, 26:22, 28:22, 28:23.

Jedną z bohaterek meczu była Aleksandra Pokrzywka, która pociągnęła grę w ostatnich 20 minutach meczu.

Jeszcze w 39 minucie kielczanki przegrywały 14:18 i nic nie zapowiadało tak szczęśliwego finału. Ale właśnie wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Ola Pokrzywka, która na rozegraniu zmieniła Martę Rosińską i kielczanki zaczęły niwelować stratę. W 45 minucie gospodynie doprowadziły do remisu, a w 46 minucie wyszły na prowadzenie 20:18 i już go nie oddały do końca spotkania. KSS grało przez ostatnie 20 minut dobrze w ataku i w obronie, kilka udanych interwencji miała Paulina Kozieł, a rywalki popełniały w tym czasie wiele błędów i złapały w sumie aż 18 minut kar.

- Cieszę się, że pomogłam w zwycięstwie, choć pracował na nie cały zespół i przez te ostatnie 20 minut grałyśmy bardzo dobrze - oceniła Pokrzywka.

Do końca rundy zasadniczej zostały dwie kolejki ani AZS AWF Wrocław, ani KPR Jelenia Góra nie mają już szans by prześcignąć KSS Kielce w tabeli.