Tancerze z Kielc i Skarżyska-Kamiennej jednymi z najlepszych na Mistrzostwach 5ciu Okręgów. Każda grupa wiekowa na podium. Zobacz zdjęcia

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Artyści z Akademii Tańca Kielce Kamili Drezno i Patryka Kucharczyka osiągnęli kolejny sukces, tym razem na Mistrzostwach Okręgów. Akademia Tańca Kielce
Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu gościło tancerzy z 5ciu okręgów, w tym z województwa świętokrzyskiego. Na Otwartych Mistrzostwach 5ciu Okręgów Polskiego Towarzystwa Tanecznego, które odbyły się w sobotę, 1 października, nasi artyści zgarnęli wiele miejsc na podium. Podczas zawodów wyłoniono również Mistrzów Okręgu Świętokrzyskiego. Zobaczcie zdjęcia roztańczonych kieleckich talentów.

Otwarte Mistrzostwa 5ciu Okręgów Polskiego Towarzystwa Tanecznego - tancerze z Kielc jednymi z najlepszych

W Otwartych Mistrzostwach 5ciu Okręgów Polskiego Towarzystwa Tanecznego wzięli udział artyści z województwa świętokrzyskiego, podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Zmagania miały miejsce w Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu.

W kategorii 10-11 lat Mistrzami Okręgu Świętokrzyskiego zostali: Franciszek Brożyna i Weronika Rzadkowska, a Wicemistrzami: Piotr Jonak i Oliwia Palka. Pary reprezentowały Akademię Tańca Kielce prowadzoną przez Kamilę Drezno i Patryka Kucharczyka.

Kategoria 12-13 lat; Mistrzami Okręgu w stylu standardowym i latynoamerykańskim zostali Wiktor Włodarczyk i Marika Rzadkowska z Akademii Tańca Kielce.

W kategorii 14-15 lat Mistrzowie Okręgu w tańcach standardowych i latynoamerykańskich to Wiktor Brożyna i Oliwia Kołbuc również ze szkoły tańca Kamili Drezno i Patryka Kucharczyka.

Kategoria 10-11 lat, solo' Mistrzynią Okręgu została Maria Deep, Vice Mistrzynią Anastazja Rusińska i Drugą Vice Mistrzynią Gabriela Dychała z AT Kielce.

W kategorii 12-15 lat, solo tańce standardowe; Mistrzem został Kacper Traczyk, a Drugą Vice Mistrzynią Maja Olczyk z ATK.
W tej kategorii pierwszą vice Mistrzynią została solistka ze skarżyskiej szkoły tańca Respect Dance, Łucja Półtorak.

Kategoria 12-15 lat, solo tańce latynoamerykańskie; Mistrzynią została Julia Komnata, Vice Mistrzynią Wiktoria Komnata, Drugim Vice Mistrzem został Kacper Traczyk z AT Kielce.

Para seniorska ze szkoły tańca Kick w Kielcach zdobyła tytuł mistrza okręgu świętokrzyskiego w kategorii senior 40 plus. Byli to Monika i Mariusz Nartowscy.

Podczas Mistrzostw Okręgu odbył się również Ogólnopolski Turniej Tańca, w którym tancerze z Akademii Tańca Kielce zajęli:

• 1 miejsce w kategorii 14-15 lat: Ksawery Kraska i Natalia Zdziebło,
  • 2 miejsce w kategorii 10-11 lat: solo Gabriela Dychała,
  • 2 miejsce w kategorii 12-13 lat: Wiktor Włodarczyk i Marika Rzadkowska,
  • 3 miejsce w kategorii 12-15 lat: solo Aleksandra Satro.