MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te fotoradary łapią najwięcej kierowców w woj. świętokrzyskim. W niechlubnej czołówce te same miejsca. Gdzie trzeba uważać? - 23.07.2022

Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
Na kolejnych zdjęciach sprawdzicie, gdzie najczęściej kierowcy na świętokrzyskich drogach przekraczają prędkość. Oczywiście, pod okiem fotoradarów. Prezentujemy je w kolejności od najmniejszej do największej liczby wykroczeń.>>>SPRAWDŹ NA KOLEJNYCH SLAJDACH
Na kolejnych zdjęciach sprawdzicie, gdzie najczęściej kierowcy na świętokrzyskich drogach przekraczają prędkość. Oczywiście, pod okiem fotoradarów. Prezentujemy je w kolejności od najmniejszej do największej liczby wykroczeń.>>>SPRAWDŹ NA KOLEJNYCH SLAJDACH
Fotoradary w Świętokrzyskiem. Od początku 2022 roku obowiązują nowe, dużo wyższe mandaty za przekroczenie prędkości. Czy zmusiły to polskich kierowców do zdjęcia nogi z gazu? Odpowiedzieć na to pytanie mogą dane Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego na temat liczby wykroczeń, które zarejestrowały fotoradary w województwie świętokrzyskim w pierwszym półroczu 2022 roku. "Rekordzista" zarejestrował prawie 3 tysiące drogowych wykroczeń w ciągu sześciu miesięcy.

Fotoradary przy świętokrzyskich drogach. Ile razy "pstryknęły"?

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego podała liczby wykroczeń, które zarejestrowały fotoradary ustawione przy drogach w województwie świętokrzyskim w pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku. Gdy przyjrzymy się liczbom, to nasuwa się jeden wniosek. W niechlubnej czołówce znajdują się wciąż te same miejsca, a "rekordzista" zarejestrował jeszcze więcej drogowych wykroczeń niż w analogicznym okresie rok wcześniej. A to wszystko mimo drastycznego wzrostu wysokości mandatów dla piratów drogowych.

W galerii poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące lokalizacji świętokrzyskich fotoradarów i liczby wykroczeń, które zarejestrowały. Kierowcy, uważajcie w tych miejscach!

Jak działa fotoradar?

Fotoradar to stacjonarne urządzenie rejestrujące prędkość chwilową pojazdu. Informacje pozyskane z fotoradaru to nie tylko zdjęcie pojazdu wraz z numerem rejestracyjnym, ale również prędkość auta, prędkość dopuszczalna na danym odcinku oraz czas i miejsce naruszenia. Skutkiem popełnienia wykroczenia jest ukaranie kierowcy, czyli nałożenie mandatu i punktów karnych, a w skrajnych przypadkach także utrata prawa jazdy.

Jak działa fotoradar

Fotoradar wykrywa, z jaką prędkością porusza się pojazd. Urządzenie wysyła wiązkę mikrofal w kierunku zbliżającego się auta, a fale te odbijają się od pojazdu i, w zależności od docelowej prędkości samochodu, zmieniają częstotliwość. Fotoradar analizuje odbite fale i właśnie na tej podstawie wylicza prędkość pojazdu. Kolejny etap jest już banalnie prosty, czyli – w momencie, w którym urządzenie wykryje, że pojazd przekroczył prędkość, automatycznie rejestruje auto za pomocą zdjęcia. W Polsce wszystkie fotoradary wchodzą w skład Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) i są zarządzane przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD).

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie