Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Terapia czaszkowo-krzyżowa. Skuteczna na zmęczenie i depresję

Izabela Mortas
Terapia czaszkowo-krzyżowa trwa około godziny. Warto wykonać pięć zabiegów, by odczuć wyraźną poprawę.
Terapia czaszkowo-krzyżowa trwa około godziny. Warto wykonać pięć zabiegów, by odczuć wyraźną poprawę. Archiwum prywatne
Jesteś w ciągłym stresie, masz zaburzenia snu, częste migreny, cierpisz na chroniczne zmęczenie? Do tego dochodzą nerwobóle, zaburzenia nastroju, koncentracji, stany depresyjne... Być może warto zainteresować się terapią czaszkowo-krzyżową, która ma przeciwdziałać między innymi wymienionym problemom.

Likwiduje napięcia tkanek

- Niewiele osób wie, że nasze czaszki rozszerzają się i zwężają w obwodzie o około 3 milimetry i nasze szwy czaszkowe w kształcie grzebieni rozchodzą się o około 0,5-0,8 milimetrów. Ten ruch wywoływany jest tempem produkcji i wchłanianiem płynu mózgowo-rdzeniowego. Fala ciśnienia płynu powinna w zdrowym organizmie przepływać symetrycznie nie tylko w obrębie centralnego układu nerwowego, ale powinna być równomiernie przeprowadzona i wyczuwana w całym ciele. Jeśli dzieje się inaczej, wtedy dochodzi do napięć, które powodują, że nasz organizm nie funkcjonuje w prawidłowy sposób. Terapeuta potrafi wyczuć ograniczenie rytmu płynu mózgowo-rdzeniowego i inne napięcia tkanek - wyjaśnia Iwan Bełczew, którzy prowadzi gabinet terapii naturalnych Eko-Świat w Kielcach.

Terapia jest delikatną i nieinwazyjną formą terapii manualnej, która może poprawić naturalne możliwości samoregulacji i gojenia się ustroju.

- Poprzez stosowanie kilku gramowych nacisków terapeuta reguluje falę rozchodzenia się płynu, wzbudzając mechanizmy auto regeneracyjne organizmu. Rozluźnione tkanki miękkie wydzielają hormony (prostoglandyny), zwiększają dysfazję, nabierają łatwości ślizgu względem sąsiednich struktur. Założenia i zakres działania tej metody sprawiają,że jest ona bardzo przydatna w towarzystwie innych klasycznych metod fizjoterapeutycznych i neurologicznych - przyznaje Iwan Bełczew. - Jest to metoda w pełni bezpieczna, która nie koliduje z innymi formami leczenia - dodaje.

Dobra na autyzm, zła na schizofrenię

Terapia pomaga także w takich chorobach jak autyzm, mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, niektóre rodzaje bezpłodności, jąkanie się, nietrzymanie moczu. Jest natomiast przeciwskazana w przypadku krwiaków, obrzęków, guzów mózgu, ostrych stanów zapalnych, wstząsu mózgu, epilepsji, schizofrenii, złamaniu czaszki, ciężkich i świeżych ran głowy.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z KIELC

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie