MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy gminy łączą siły, by przyspieszyć budowę obwodnicy Łagowa. Porozumienie pomiędzy Łagowem, Rakowem i Szydłowem. Zobacz film i zdjęcia

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
od 12 lat
We wtorek, 6 lutego ogłoszono sojusz pomiędzy gminą Łagów, Raków i Szydłów w związku z budową obwodnicy Łagowa i przebudową drogi wojewódzkiej 756 od Nowej Słupi do Szydłowa. Samorządowcy postanowili połączyć siły, by przyspieszyć modernizację drogową. Każdy podkreślał, że jest ona niezmiernie ważna i potrzebna dla polepszenia bezpieczeństwa, gospodarki gmin i zwiększenia atrakcyjności turystycznej. Zobaczcie film i zdjęcia.

Obwodnica Łagowa może powstać szybciej

Podczas konferencji burmistrz miasta i gminy Łagów - Paweł Marwicki, Andrzej Tuz - burmistrz miasta i gminy Szydłów oraz Damian Szpak - wójt gminy Raków podpisali list do Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, ponieważ zdaniem włodarzy droga ma istotne znaczenie dla województwa, a rozwój daje modernizacja całego obszaru, nie tylko fragmentów. W spotkaniu wziął udział także wicewojewoda świętokrzyski, Michał Skotnicki.

- Wkrótce zostanie prawdopodobnie podpisana umowa na budowę drogi ekspresowej na odcinku Cedzyna - Łagów i będzie to węzeł, który połączy bardzo ważną drogę 756. Obecnie jest ona w stanie bardzo złym, zniszczona i rozjechana przez samochody. Dziś rozmawiamy o tym, aby przy okazji oddania drogi ekspresowej, przebudować także tę drogę 756 w Łagowie i sąsiednich gminach - wyjaśniał zastępca burmistrza Łagowa, Zbigniew Meducki.

Zobacz zdjęcia z konferencji:

Obwodnica Łagowa i przebudowa drogi 756 konieczne dla bezpieczeństwa

Burmistrz Łagowa, Paweł Marwicki dodawał, że obwodnica Łagowa to spokój dla mieszkańców i wyprowadzenie ciężkiego transportu z centrum miejscowości. - To będzie bezkolizyjne i nieuciążliwe poprowadzenie tego transportu po obwodnicy. Droga będzie bezpieczna także w kierunku Rakowa i Szydłowa. Na tej trasie zwiększył się też ruch pieszych w kierunku targowiska miejskiego w Łagowie i taka inwestycja poprawi bezpieczeństwo i poruszanie się po tej drodze.

Burmistrz Szydłowa Andrzej Tuz informował, że przyspieszenie budowy drogi to ponownie - bezpieczeństwo dla mieszkańców. - Droga od lat nie była modernizowana, jest ciągiem drogi wojewódzkiej, która wymaga przebudowy. Powinna być rozwiązana w taki sposób, by utworzyć ciąg pieszo-rowerowy. Mamy blisko siebie zalew Chańcza, atrakcję turystyczną, jaką jest także Szydłów.

Wójt gminy Raków, Damian Szpak podkreślał, że porozumienie gmin to doskonała inicjatywa. - To często uczęszczana trasa. W czasie mojej kadencji udało się wybudować już częściowo chodnik do szkoły, bo dzieci chodziły wąskim poboczem, jeszcze gorzej było zimą. Nasz pomysł pozwoli na zmodernizowanie drogi i będzie to przejazd między Nową Słupią, Ostrowcem Świętokrzyskim, Chmielnikiem, a Buskiem-Zdrój.

- Obwodnica Łagowa to bardzo ważna sprawa. Tu mamy newralgiczny punkt jeśli chodzi o skrzyżowanie drogi 756 z drogą ekspresową. Cieszę się i dziękuję za zainicjowanie tego spotkania. Jest pilna potrzeba przebudowy drogi wojewódzkiej, bo ruch na niej, jeśli powstanie droga ekspresowa, znacząco wzrośnie - mówił wicewojewoda, podkreślając, że na takim spotkaniu powinien pojawić się także przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

W spotkaniu udział brali także: Rafał Piasecki - przewodniczący Rady Miasta i Gminy Nowa Słupia, Marek Bartkiewicz - przewodniczący Rady Miasta i Gminy Łagów, Bogdan Gierada - radny Rady Powiatu w Kielcach oraz mieszkańcy.

Zobacz galerie zdjęć ze spotkania w Łagowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie