Trzy medale zapaśników Guliwera Kielce na międzynarodowym turnieju

/dor/
Archiwum prywatne
Zawodnicy Guliwera Kielce startowali w XXII Międzynarodowym Turnieju Kadetów imienia Ryszarda Dworoka w zapasach w stylu wolnym i klasycznym, który odbył się w Rudzie Śląskiej.

Do walk na matach zapaśniczych stanęli reprezentanci 28 klubów z całej Polski oraz drużyny z Czech i Słowacji. Łącznie w turnieju wystartowało 102 zawodników. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Guliwer Kielce reprezentowało trzech zapaśników.

Najlepszy wynik osiągnął, startujący w kategorii 76 kg, Jakub Wachowski, który po zaciętej walce uległ w finale Jakubowi Mędrali ze Stali Rzeszów i w rezultacie zajął drugie miejsce. Dawid Krężołek (kategoria 69 kg) uplasował się na trzeciej pozycji. Brązowy medal wywalczył również jego klubowy kolega Dawid Wałdon (kategoria 58 kg). W klasyfikacji drużynowej w zapasach w stylu wolnym Guliwer zajął szóste miejsce.