Uczestnicy 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w poniedziałek weszli do Kielc. Było powitanie na Kawetczyźnie

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Udostępnij:
Uczestnicy 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w poniedziałek weszli do Kielc. Powitanie było tradycyjnie na Kawetczyźnie. Później pątnicy przeszli do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, gdzie uczestniczyli w mszy świętej, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

Uczestnicy 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w poniedziałek weszli do Kielc. Było powitanie na Kawetczyźnie

W 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę idzie ponad 700 osób w trzynastu grupach. W tym gronie jest biskup kielecki Jan Piotrowski i ponad 30 kapłanów, są też siostry zakonne. Powitanie pątników, na czele których szedł biskup kielecki Jan Piotrowski, tradycyjnie odbyło się na Kawetczyźnie.

Pielgrzymów powitali przedstawiciele parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika razem z nowym księdzem proboszczem Wiesławem Stępniem i byłym proboszczem - księdzem Marianem Janusem.

Wchodzimy do Kielc w dniu, w którym modlimy się o pokój na świecie. Prosimy Boga o to, żeby wszyscy, którzy doświadczają nieszczęść i biedy, doznali od Boga siły, pociechy, wsparcia i żebyśmy dla siebie nawzajem tez byli wsparciem. Z tym orędziem idziemy do Maryi, zabieramy was wszystkich po drodze, którzy nas witacie. Wasze sprawy też zaniesiemy do Matki Bożej

- mówił nam na Kawetczyźnie ksiądz Grzegorz Stachura, ojciec duchowny pielgrzymki.

Pątnicy byli serdecznie powitani przed Bazyliką Katedralną w Kielcach. -Trasa mija ciężko, bo trochę bolą kolana, ale idziemy w radości. Atmosfera jest wspaniała, wspieramy się, idziemy do jednego celu. To moja trzecia pielgrzymka, ale pierwsza pełna, którą pokonam od początku do końca - mówiła nam Ola z Bocheńca.

- Ja idę czwarty raz, jest super atmosfera. Pielgrzymkę polecam każdemu. Warto iść, żeby się wyciszyć, zastanowić na minionym rokiem, przejść tę drogą duchową. Z przyziemnych warto poczuć ludzką dobroć, poznać nowe osoby - powiedział Paweł z Daleszyc.

Pielgrzymuje się pięknie, pogoda nam sprzyja. Nie narzekamy na warunki atmosferyczne. Staramy się cieszyć tym, co mamy. Pielgrzymów z każdym dniem przybywa. W tym roku hasłem naszej pielgrzymki są słowa: "Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa". Nawiązujemy do tego, co dzieje się na świecie, ale właściwie odwołujemy się do pokoju w ludzkim sercu, bo od tego trzeba zacząć. żebyśmy wszyscy mieli pokój w sercu, ten pokój Chrystusowy. Tylko Chrystus może nam dać to, co jest trwałe, co przynosi owoc

- powiedział ksiądz Marek Blady, dyrektor pielgrzymki.

Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 13 sierpnia o godzinie 13. O 19 będą uczestniczyć w mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie