MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie w Zespole Szkół w Sędziszowie uczą się podejmować decyzje biznesowe zarządzając wirtualnymi firmami

Oprac.: Mateusz Zapart
Uczniowie Zespołu Szkół w Sędziszowie od lutego korzystają z narzędzi umożliwiających im prowadzenie wirtualnych firm i decydowaniu o ich losach.
Uczniowie Zespołu Szkół w Sędziszowie od lutego korzystają z narzędzi umożliwiających im prowadzenie wirtualnych firm i decydowaniu o ich losach. ZS Sędziszów
Uczniowie Zespołu Szkół w Sędziszowie od lutego korzystają z narzędzia do nauki przedsiębiorczości jakim są Branżowe Symulacje Biznesowe. Dzięki tej wirtualnej platformie mogą podejmować decyzje biznesowe zarządzając swoimi wirtualnymi firmami, mogąc poznawać efekty swoich decyzji.

Wirtualny biznes – realne kompetencje. Uczniowie w Zespole Szkół w Sędziszowie zarządzają wirtualnymi firmami

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą się uczniowie. Zespołu Szkół w Sędziszowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę transportową. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

-Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardziej angażujące i praktyczne komentuje wprowadzenie symulacji na lekcje.

- powiedział Grzegorz Pyzowski dyrektor szkoły.

W ramach tej wirtualnej symulacji uczniowie podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem. Tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, a także inwestują w reklamę swoich przedsiębiorstw.

Nauczyciel jako mentor biznesu
Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi tnarzędzia lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W sędziszowskiej szkole po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymała Joanna Kijowska.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie