Udany start Agaty Nowak ze Świtu Starachowice w Pilznie

/dor/
Agata Nowak zajęła drugie miejsce w drugim dniu Grand Prix Pilzna w strzelectwie. Pierwszego dnia była trzecia. Fot. archiwum prywatne
W miniony weekend zawodniczka Świtu Starachowice - Agata Nowak wzięła udział Grand Prix Pilzna. W pierwszym dniu zawodów w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego w eliminacjach Agata zdobyła 381 punktów i z czwartego miejsca awansowała do finałowej ósemki. W finale, po dobrym strzelaniu zajęła trzecia miejsce z wynikiem 176,1 punktów.

W drugim dniu zawodów Agata wystrzelała aż 386 punktów i finałową rozgrywkę rozpoczynała z pierwszej pozycji. W finale po wyrównanej walce zajęła drugie miejsce z wynikiem 194,5 punktów. Dobra postawa Agaty Nowak, podczas zawodów w czeskim Pilznie, zbliża zawodniczkę Świtu Starachowice do startu w mistrzostwach Europy juniorów, które rozegrane zostaną w lipcu w chorwackim Osijeku.