UMKS Kielce odpadł z Pucharu Polski (video, zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Grzegorz Kij był najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiego UMKS, zdobywając 21 punktów.
Koszykarze drugoligowego UMKS Kielce przegrali w środę we własnej hali w meczu Pucharu Polski z pierwszoligowym Startem Lublin 89:93.
UMKS Kielce - Start Lublin 89:93

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Niepotrzebne były nerwy w końcówce, bo one dekoncentrują drużynę. Mamy bardzo dobrych zawodników, teraz potrzebujemy tylko czasu, żeby nasza gra zaczęła się układać. Odpadliśmy z pucharu, teraz musimy skupić się na grze w meczach ligowych.

UMKS Kielce - Start Lublin 89:93 (27:23, 17:28, 22:21, 20:21).

UMKS: Bacik 20 (1x2), Jaworski 0, Walczyk 0, Dziura 10, Tokarski 2, Kij 21 (6x6), Miernik 11, Rzońca 6, Lewandowski 0, Busz 19 (3x4), Kołacz 0.

W pierwszej kwarcie to kielecki zespół był stroną dominującą. Patrząc na grę, można było się spodziewać niespodzianki. Bardzo dobrze w tej części meczu zagrał Grzegorz Kij, który zdobywał punkty, jak i bardzo dobrze grał w obronie.

SZYMAŃSKI ODROBIŁ

W drugiej kwarcie do głosu doszli goście, którzy szybko zaczęli odrabiać straty. Najlepszym zawodnikiem drużyny z Lublina był Sebastian Szymański, który sprawił kieleckim zawodnikom najwięcej problemów. W pierwszej połowie zdobył 13 punktów dla Startu.

Prezydent rozdawał nagrody

Przed meczem koszykówki nastąpiło podsumowanie pierwszej edycji Świętokrzyskiej Szkoły Ligi Koszykówki. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski trenerom drużyn, które dotarły do finału ligi, wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wśród szkól podstawowych zostali wyróżnieni trener Szkoły Podstawowej numer 27 z Kielc Stanisław Dudzik oraz trener Szkoły Podstawowej numer 15 z Kielc - Adam Wojtasik, natomiast wśród szkół gimnazjalnych nagrody otrzymali trener Gimnazjum numer 3 z Kielc Rafał Gil oraz trener Gimnazjum numer 12 z Kielc Ryszard Kozłowski.

DOŚWIADCZENIE WZIĘŁO GÓRĘ

Od początku trzeciej kwarty zawodnicy UMKS próbowali zmniejszać siedmiopunktową stratę do Startu. Początek nie był dla nich udany, bo przegrywali już różnicą dziesięciu punktów. Wtedy do lepszej gry zespół poderwał Wojciech Miernik, który kilkakrotnie punktował. UMKS udało się zmniejszyć przewagę rywali do trzech punktów, lecz przy wyniku 76:79 błędy kieleckich koszykarzy spowodowały, że z trzypunktowej różnicy ponownie wzrosła ona do siedmiu. UMKS ostatecznie po dobrym spotkaniu przegrał z pierwszoligowym Startem Lublin 89:93 i odpadł z Pucharu Polski.