Grała RS Active 4. Liga. W dniach 24-26. maja rozegrana została 30. kolejka. Zobacz wyniki, relacje i tabelę

Damian Wiśniewski, Jaromir Kruk
Orlęta Kielce ograły Spartakusa Daleszyce
Orlęta Kielce ograły Spartakusa Daleszyce Damian Wiśniewski
W dniach 24-26. maja grała świętokrzyska RS Active 4. Liga. Zobacz wyniki, relacje i tabelę.

Grała RS Active 4. Liga

Piątek
Orlęta Kielce - Spartakus Daleszyce 1:0 (0:0)
Bramka:
Patryk Zawierucha 57.
Orlęta: Zacharski - Pryjmak, Zawierucha, Susło, Węgliński - Szczepański, Jaśkiewicz (87. Pyrek), Wawszczyk (87. Grzesiak), Gaj (77. Gajos) - Olearczyk (60. Walkowiak), Śliwa.
Spartakus: Ołechnowycz - Kozachok, Mokrosnop, Cholewiński, Ptak - Chudecki, Górski, Wołowiec, Capar (Piwowarczyk), Kowalczyk (46. Kutera) - Kowalski (Sala).

Sobota

GKS Zio-Max Nowiny – Moravia Anna-Bud Morawica 2:2 (0:2)
Bramki:
Bartosz Papka 64, 85 -Michał Rybus 17, Oliwier Łączkowski 25.
GKS: Gugulski – N. Niebudek (84 Rozborski, 89 Knapik), Hińcza, Łazurko, Marek – Sinkiewicz, Tomczyk (46 Mateusz Gadomski), R. Szmalec – D. Kopyciński (57 M. Matysek), F. Kaczmarski (70 M. Wilk), Papka.
Moravia: J. Borusiński – Ashour, Łączkowski, Mateusz Zawadzki – Ł. Zawadzki, Orliński (71 Szczepanek), J. Rabiej, Michał Zawadzki, M. Toboła (90+4 M. Toboła) – Michał Rybus (83 Turlej), Pasternak.
Żółte kartki: N. Niebudek, M. Matysek, Papka, – Michał Rybus, J. Borusiński, Turlej.
Czerwona kartka: Matysek (Nowiny) – 79 minuta.
Sędziowali: Ernest Buras + Daniel Detka, Dominik Wrona.
Widzów: około 100

W pierwszej połowie starcia sąsiadów z tabeli gospodarze popełnili mnóstwo błędów, byli rozkojarzeni w defensywie i dali sobie wbić dwa gole. Prowadzenie Moravii dał po błędzie Jakuba Hińczy Michał Rybus, na 0:2 głową trafił Oliwier Łączkowski, dośrodkowywał Michał Zawadzki. Po zmianie stron goście stwarzali kolejne okazje, lecz byli nieskuteczni. W 64 minucie kontaktowego gola dla Nowin uzyskał Bartosz Papka, któremu asystował Filip Kaczmarski. Gospodarzom nie przeszkodziła czerwona kartka Szymona Matyska, wyrównał po kapitalnym podaniu Mateusza Godomskiego niezawodny Papka.

Niedziela

Neptun Końskie - Alit Ożarów 0:2 (0:2)
Bramki:
Jakub Wódz 39, Piotr Wójcik 43.

- Jesteśmy zespołem, który gra coraz lepiej i coraz lepiej czuje się w grze ofensywnej. Już na samym początku mogliśmy pokusić o jedną dwie bramki. Udało się pod koniec pierwszej połowy po fajnych akcjach zespołowych. W drugiej połowie mogliśmy jeszcze strzelić. Dojrzałość i jakość w grze były po naszej stronie - powiedział nam po spotkaniu Paweł Rybus, trener Alitu.

Arka Pawłów - Granat Skarżysko-Kamienna 2:0 (1:0)
Bramki:
Dominik Kowalik 38, Kacper Gładyś 80.
Arka: Żytniewski – Gębka, A. Foks, Drożdżał, Kosztowniak – Jankowicz, Białczak, Gładyś, Kowalik – Pabon (55 Siwek), Rak.

Mająca wielkie problemy kadrowe Arka wygrała zasłużenie. Bardzo dobre zawody rozegrał Kacper Gładyś, który zdobył pięknego gola uderzając z dystansu.

Łysica Bodzentyn - Wierna Małogoszcz 3:1 (2:1)
Bramki:
Kacper Tumulec 26, Danil Pryimachenko 31, Szymon Hajduk 81 z rzutu karnego - Wiktor Soboń 20.

- Mieliśmy swoje okazje, ale Łysica wygrała zasłużenie. Pod koniec pierwszej połowy szybko strzeliła nam 2 gole i odwróciła wynik z 0:1 na 2:1 - powiedział Krystian Sornat, zawodnik Wiernej. W drugiej odsłonie golkiper gości sprokurował karny po którym Szymon Hajduk trafił na 3:1. Świetnie prezentował się szalejący na prawej flance w Łysicy Kacper Tumulec, zdobywca jednej z bramek.

Wisła Sandomierz - Olimpia Pogoń Staszów 3:1 (1:0)