Grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi. KSZO 1929 i Star wygrały, Czarni przegrali. Siarka wicemistrzem. Wyniki, relacje i tabelę

Dorota Kułaga
Czarni Połaniec przegrali z Wisłoką Dębica 1:2
Czarni Połaniec przegrali z Wisłoką Dębica 1:2 Dorota Prokop
W dniach 24-26. maja grała 32. kolejka rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Zwycięstwa odniosły drużyny KSZO 1929 Ostrowiec i Staru Starachowice, Czarni Połaniec przegrali u siebie z Wisłoką Dębica. Siarka Tarnobrzeg ograła Wieczystą Kraków i zapewniła sobie drugie miejsce na koniec rozgrywek. Zobacz wyniki, relacje i tabelę.

Grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi

Piątek
Karpaty Krosno - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:1)
Bramka: Dariusz Brągiel 40.
KSZO 1929: Klon – Żebrowski (59 Łukasz Mazurek II), Domagała, Łukasz Mazurek I, Gulba (59 Lis) – Senko (90+1 Stefański), Kołoczek, Tymoszenko, Zimnicki, Brągiel – Pisarek (82 Lipka).
Karpaty: Perchel – Stasz, Hudzik, Duda (79 Maschenko), Prytykovskyi – Paczkowski (61 Radulj), Czekański, Akhmedov ż (79 Djoulou), Filipchuk (61 Radulj), Białogłowicz – Demianenko (61 Wlaźlik).
Żółte kartki: Domagała, Brągiel, Gulba, Kołoczek (KSZO), Stasz, Akhmedow, Hudzik, Demianenko (Karpaty).
Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

Sobota
Wiślanie Jaśkowice - Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (1:0)
Bramka:
Dominik Cholewa 49

Świdniczanka Świdnik - Podhale Nowy Targ 0:0

Garbarnia Kraków - Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:1)
Bramka:
Jarosław Kosieradzki 39

Sokół Sieniawa - Avia Świdnik 1:4 (1:3)
Bramki:
Bartłomiej Kiełbasa 8 (k) - Wojciech Białek 7, 33, 42, Roman Mykytyn 63

Chełmianka Chełm - KS Wiązownica 2:5 (1:4)
Bramki:
Bartłomiej Korbecki 45 (k), Mateusz Boczuliński 90 - Arkadiusz Kasia ?, Sebastian Rak 5, Daniel Cieśla 27, Rafał Michalik 44, Mateusz Wójcik 55

Star Starachowice - Unia Tarnów 3:2 (0:2)
Bramki:
Szymon Stanisławski 67, Przemysław Śliwiński 72, Filip Hryniewicz 90 - Szymon Mida 20, Jakub Bator 40.
Star: Natorski - Styczyński, Jagiełło, Bracik, Zając - Mikos, Kośmider (62. Ambrozik), Duda (62. Śliwiński), Szynka, Kawecki (88. Hryniewicz) - Stanisławski.
Żółte kartki: Amrozik, Stanisłąwski (Star).

Piłkarze Staru pokazali w tym spotkaniu charakter. Do przerwy przegrywali 0:2, ale w drugiej połowie odwrócili losy spotkania. Zdobyli trzy bramki i mogli się cieszyć z kolejnych trzech punktów.

Bohaterem spotkania został 18-letni wychowanek Juventy Starachowice Filip Hryniewicz, który w 90 minucie strzelił gola na wagę zwycięstwa.

Zobacz relację, zdjęcia i film jak padały bramki

Czarni Połaniec - Wisłoka Dębica 1:2 (1:1)
Bramki:
Tomasz Mucha 13 (k) - Tomasz Bała 11, Bartosz Grasza 90+4.
Czarni: Wieczerzak – Mucha, Bakowski, Chmielowiec, Banik (46 Guca) - Kałaska, Wiktor (46 Maj), Bawor, Palonek, Smoleń (71 Gębalski) - Kardyś (80 Wójcik).
Wisłoka: Kramarz – Bednarz, Bogacz, Grasza, Szczodry (83 Rachfalik) – Siedlecki (60 Tyl), Łanucha (83 Maik), Strózik ż (46 Iwanicki) – Czernysz (66 Smoleń), Bała, Zawiślak.
Sędziował: Sitkowski (Radzyń Podlaski).
Żółte kartki: Palonek (Czarni), Bogacz, Siedlecki, Maik, Strózik (Wisłoka).

Dzięki tej wygranej Wisłoka zapewniła sobie utrzymanie w trzeciej lidze. Dla zespołu z Dębicy było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Decydujący cios goście zadali w 94 minucie. Po rzucie rożnym Bartosz Grasza strzałem głową pokonał bramkarza Czarnych. Zespół z Połańca na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek też jest pewny utrzymania na tym szczeblu rozgrywek.

Niedziela
Siarka Tarnobrzeg - Wieczysta Kraków 6:2 (0:1)
Bramki:
Kamil Orlik 55, 65 z rzutu karnego, Kōsei Iwao 59, 77, Szymon Feret 61, Piotr Cichocki 80 - Michał Mak 45, Michał Fidziukiewicz 83.

18. Karpaty Krosno 32 22 22-65
1. miejsce - awans do drugiej ligi; 15-18. - spadek do czwartej ligi (pierwotnie 16-18). Z powodu spadku Sandecji Nowy Sącz z drugiej ligi, wzrosła liczba spadkowiczów z ligi trzeciej.