Uroczysta msza święta w 8. rocznicę ingresu biskupa Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Były życzenia dla Jubilata

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
We wtorek, 29 listopada, przypadła 8 rocznica ingresu biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.
We wtorek, 29 listopada, przypadła 8 rocznica ingresu biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Kamil Bielaszewski
We wtorek, 29 listopada, przypadła 8 rocznica ingresu biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza święta, której przewodniczył Pasterz Kościoła Kieleckiego, a koncelebrowali ją między innymi biskupi pomocniczy Marian Florczyk i Andrzej Kaleta oraz opat Rafał Ścibiorowski z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie.

Ósma rocznica ingresu biskupa Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach

Ingres biskupa Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach odbył się dokładnie osiem lat temu, 29 listopada 2014 roku. Uroczystą mszę świętą koncelebrowali między innymi nuncjusz apostolski arcybiskup Celestino Migliore, prymas Polski Wojciech Polak oraz około 40 biskupów.

W rocznicę tego wydarzenia, w Bazylice Katedralnej w Kielcach, odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Pasterza Kościoła Kieleckiego. Była modlitwa w intencji Drogiego Jubilata i życzenia. W Eucharystii uczestniczyło kilkudziesięciu kapłanów, siostry zakonne, klerycy, wierni, wśród nich wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik i Jarosław Karyś, przewodniczący Rady Miasta w Kielcach.

-Gromadzimy się dzisiaj w kieleckiej Bazylice Katedralnej, by dziękować Panu Bogu za dar Pasterza naszej diecezji, księdza biskupa Jana Piotrowskiego, w ósmą rocznicę Jego uroczystego ingresu do katedry. Gromadzimy się również po to, by dziękować samemu księdzu biskupowi za Jego wytrwała dotychczasową służbę Chrystusowi i Jego ludowi w Kościele Kieleckim, by wyrazić też naszą więź ze swoim biskupem. Ale gromadzimy się przede wszystkim po to, żeby wspólnie się modlić o Bożą opiekę dla księdza biskupa, o moc Ducha Świętego. Modlimy się, abyśmy wszyscy jako wspólnota wiary wytrwali w wierności Panu Bogu - mówił w czasie homilii ksiądz doktor Artur Skrzypek, wikariusz biskupi do spraw małżeństw i rodzin.

11 października 2014 roku biskup Jan Piotrowski został mianowany przez papieża Franciszka biskupem kieleckim. Dzień przed ingresem objął kanoniczne rządy w diecezji kieleckiej. Jego biskupią dewizą są słowa „In Caritate Evangelium prædicare”, czyli "W miłości głosić Ewangelię".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie