VIVE Kielce zdobyło srebro. Dekoracja medalami na Mistrzostwach Polski Juniorów w Kielcach. Nagrodzono też najlepszych zawodników

Dorota Kułaga
od 7 lat
Drużyna Port Service Wybrzeże Gdańsk została Mistrzem Polski Juniorów sezonu 2023/2024. W wielkim finale młodzi gdańszczanie pokonali KS VIVE Kielce 33:30. Najniższe miejsce na podium wywalczyła ekipa MTS Kwidzyn.

Dekoracja medalami na Mistrzostwach Polski Juniorów w Hali Legionów

W piątkowych meczach półfinałowych padły wyniki: SPR Górnik Zabrze – Port Service Wybrzeże I Gdańsk 36:39 (14:19), KS Vive Kielce – MTS Kwidzyn 30:27 (16:14).

W sobotę w meczu o trzecie miejsce Górnik Zabrze przegrał z MTS Kwidzyn 29:37 (14:19). W spotkaniu o złoto, po emocjonującym pojedynku, VIVE Kielce uległo zespołowi Port Service Wybrzeże I Gdańsk 30:33 (17:18). Najlepsze drużyny odebrały medale, które wręczyli między innymi Sławomir Szmal, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Michał Jurecki, były znakomity piłkarz ręczny, a obecnie dyrektor sportowy Industrii Kielce.

Zobacz zdjęcia z dekoracji

Wybrano także Drużynę Marzeń Mistrzostw Polski Juniorów. Znaleźli się w niej:

Bramkarz: Jakub Solnica (KS Vive Kielce)
Lewy skrzydłowy: Jakub Sęk (KS Vive Kielce)
Lewy rozgrywający: Mateusz Lenckowski (MTS Kwidzyn)
Środkowy rozgrywający: Marcin Pepliński (Port Service Wybrzeże Gdańsk)
Prawy rozgrywający: Kacper Łapiński (MTS Kwidzyn)
Prawy skrzydłowy: Paweł Miklikowski (Port Service Wybrzeże Gdańsk)
Obrotowy: Marcel Skierka (MTS Kwidzyn)

-Na początku był smutek, ze nie udało się zdobyć złotych medali. Ale teraz, jak pierwsze emocje opadły, cieszymy się z wicemistrzostwa Polski. Czego zabrakło do zwycięstwa? Chłodnych głów, bo były takie momenty po przerwie, gdy mogliśmy dojść Wybrzeże, ale nie wykorzystaliśmy tych możliwości

- mówił Mikołaj Smysło, zawodnik VIVE Kielce.

-Zapamiętajcie ten dzień, bo zdobycie medalu mistrzostw Polski to ważne wydarzenie. Gratuluję medalistom. Spotkania były emocjonujące, dopisali kibice, co też nas bardzo cieszy

- powiedział Sławomir Szmal, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.