Vive Targi Kielce ograło pierwszoligowca

Paweł KOTWICA
- Jak na ciężkie treningi, które ostatnio miała drużyna, to zagraliśmy bardzo dobrze - ocenił wygrany 40:22 sparing z liderem pierwszej ligi, Powenem Zabrze drugi trener piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce, Tomasz Strząbała.

Vive Targi Kielce - Powen Zabrze 40:22 (20:12).

Vive Targi Kielce: Cleverly (7), Szczecina (13) - Dżomba 8 (5), Jurasik 7, Gliński 3, Nat 3, Knudsen 6 (2), Podsiadło 6, Zaremba 4, Jachlewski 3.

W składzie mistrzów Polski zabrakło siedmiu kadrowiczów i kontuzjowanego Michała Jureckiego. Na kole grali Rafał Gliński i Mateusz Jachlewski, ten drugi wspomagał też środek rozegrania. W środku obrony eksperymentalnie grali Mateusz Zaremba i Paweł Podsiadło. - Jak na tydzień bardzo ciężkich treningów, to zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Dobrze broniliśmy i dużo biegaliśmy do kontry - podsumował drugi trener kieleckiego zespołu Tomasz Strząbała.

W 12 minucie było 5:5, ale potem gospodarze, mimo przestrzelenia dwóch karnych przez Mirzę Dżombę, błyskawicznie odskoczyli. Dobrą zmianę w drugiej połowie dał w bramce Krzysztof Szczecina, który przez 14 minut dał się pokonać tylko dwa razy, a obronił między innymi dwa karne. Tradycyjnie strzelec 40. bramki w zespole gospodarzy funduje kolegom skrzynkę piwa. Tym razem padło na Rafała Glińskiego.