W buskiej lidze na Orliku górą FC Busko, Królewskie Diabły i FC Goło. Emocje jak na mundialu

(ALI)
Tak w niedzielnym finale na Orliku walczyły drużyny Amareny i Warki (w pomarańczowych spodenkach). Adam Ligiecki
W niedzielę w Brazylii mieliśmy wielki finał Mundialu 2014 i triumf Niemców. W Busku - emocje nie mniejsze, a w VI Turnieju Piłki Nożnej Dzikich Drużyn o trofea walczyli młodzi piłkarze.

"Pechowa trzynastka" w dacie okazała się szczęśliwa dla drużyn: FC Busko, Królewskie Diabły, FC Goło. To one zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, otrzymując atrakcyjne nagrody.

Wakacyjna liga na Orliku ruszyła 5 lipca. W pierwszej turze walczyło 16 zespołów, w trzech grupach: szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi zmierzyli się w niedzielę w walce o puchary.

I tak, w finałowym dwumeczu podstawówek FC Busko pokonało FC Kołaczkowice (1:2, 3:1). W kategorii gimnazjów królowały... Królewskie Diabły, wygrywając ze Strusiami 4:0 i Biedronkami 1:0.

W najstarszej kategorii górą była ekipa FC Goło, która wyprzedziła Amarenę i Warkę Zbludowice. Trzon "Gołych" stanowią piłkarze ligowego Zdroju: Maciej Śliski, Sebastian Sztuk i Jacek Mila, którzy pomimo młodego wieku mogą czuć się "weteranami" - w wakacyjnych turniejach na Orliku startowali już po raz czwarty.

Tytuł króla strzelców zdobył "Śmietana" - Albert Lasia z Królewskich Diabłów (3 gole). Na najlepszego bramkarza wybrany został Kamil Walasek (FC Goło).

Lipcowy turniej zorganizował Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a jego pomysłodawcami są Winicjusz Zalewski i Paweł Gręda. Dyrektor ośrodka Marian Ragan ufundował hojne nagrody: puchary, piłki i bony towarowe do zrealizowania w sklepach sportowych.