W I lidze piłkarzy ręcznych. Lider lepszy od Końskich o jedną bramkę

PK
Pierwsza porażka piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie, którzy we własnej hali po dramatycznym meczu i kontrowersyjnej decyzji sędziów przy ostatniej akcji nie sprostali liderowi, Czuwajowi Przemyśl.

KSSPR Końskie - Czuwaj Przemyśl 30:31 (13:20)

KSSPR: Ratuszniak, M. Kornecki, - Przybylski, H. Kornecki 4, Biegaj 7, Napierała 5 (2), Baturin 1, Słonicki 3, Bodasiński 2, Kubała 3, Smołuch 4, Bąk 1.

O przegranej konecczan zadecydowałą pierwsza połowa, w której nasz zespół popełnił mnóstwo błędów w ataku. Przemyślanie niemal każdy z nich zamieniali na bramkę z kontrataku. Po 16 minutach drużyna trenera Rafała Przybylskiego przegrywała 4:10, a w 22 minucie - 7:15.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 41 minucie po golu Wiktora Kubały przegrywali tylko 22:24, a potem przewaga Czuwaju przez jakiś czas utrzymywała się na poziomie dwóch, trzech bramek. Wreszcie w 59 minucie na 30:30 wyrównał Tomasz Napierała, a za moment konecczanie mieli piłkę, a więc i szansę na objęcie prowadzenia. Niestety, błąd w rozegraniu sprawił, że gola dla gości zdobył Paweł Stołowski. Gospodarze mieli jeszcze 40 sekund na doprowadzenie do wyrównania i zdobyli gola (Hubert Kornecki), jeden sędzia go uznał, a drugi odgwizdał faul w ataku i …punkty pojechały do Przemyśla.