W I lidze piłkarzy ręcznych. Niewiele brakowało Końskim

PK
Niewiele brakowało, aby KSSPR Końskie pozytywnym wynikiem zakończył mecz w Zawadzkich. Ostatecznie przegrało jedną bramką po zaciętej walce. Za tydzień w Stadnickiej Woli zapowiada się ciekawy pojedynek - przyjeżdża lider, Handball Zabrze.

ASPR Zawadzkie - KSSPR Końskie 36:35 (21:18).
KSSPR: Ratuszniak, M. Kornecki, Witkowski - M. Przybylski 7, T. Napierała 7, H. Kornecki 6, Słonicki 5, Smołuch 4, Baturin 4, R. Napierała 1. Kubała 1, Chyliński, Biegaj.

Pierwsze minuty meczu sugerowały, że drużyna trenera Rafała Przybylskiego może liczyć w Zawadzkich na jakąś zdobycz punktową - prowadzili 3:0 i 4:1. Już w 13 minucie był jednak remis, a potem przewagę zaczęli zdobywać gospodarze, którzy wykorzystali fakt, ze goście zbyt szybko oddawali rzuty.

Po przerwie konecczanie poprawili grę i w 47 minucie wyszli na prowadzenie 28:27. Niestety, kilka niesprawiedliwych decyzji sędziów spowodowało, że w 54 ASPR prowadziła już 33:30. Goście znów wyrównali (34:34, 57 minuta). Na pół minuty przed końcem gospodarze wyszli na prowadzenie 36:35 i nasi szczypiorniści mogli jeszcze wyrównać, ale rzut Huberta Korneckiego został zablokowany i punkty zostały w Zawadzkich..

W innych meczach: MTS Chrzanów - Wolsztyniak Wolsztyn 26:32 (12:15), Olimpia Piekary Śląskie - Czuwaj POSiR Przemyśl 36:22 (19:8), Handball Zabrze - ChKS Łódź 34:22 (21:12), AZS Politechnika Radom - Gwardia Opole 18:32 (10:10), Grunwald Ruda Śląska - Stalprodukt BKS Bochnia 30:25 (16:8).

1. Handball 2 4 61:33
2. Olimpia 2 4 63:46
3. Wolsztyniak 2 4 62:51
4. Zawadzkie 2 4 73:68
5. KOŃSKIE 2 2 69:63
6. Politechnika 2 2 58:56
7. Grunwald 2 2 57:59
8. Gwardia 2 2 43:45