W Zawichoście rozmawiano o przebudowie dróg wojewódzkich...

  W Zawichoście rozmawiano o przebudowie dróg wojewódzkich numer 777 i 755

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Na kompleksowy remont drogi mieszkańcy i kierowcy czekali od wielu lat.

  Na kompleksowy remont drogi mieszkańcy i kierowcy czekali od wielu lat. ©Klaudia Tajs

  Przebiegające przez gminę Zawichost, a wyznaczone do remontu odcinki nawierzchni w ciągu dróg wojewódzkich nr 777 i 755 mają ogromne znaczenie dla mieszkańców i kierowców, gdyż biegną przez Sandomierz w kierunku Lublina i Kielce.
  Na kompleksowy remont drogi mieszkańcy i kierowcy czekali od wielu lat.

  Na kompleksowy remont drogi mieszkańcy i kierowcy czekali od wielu lat. ©Klaudia Tajs

  O remontowych planach na drogach rozmawiano w piątek, w Urzędzie Miejskim w Zawichoście. Ogromne znaczenie w przypadku tych inwestycji ma fakt, że remont sfinansowany zostanie z budżetu państwa, a pieniądze przekaże Ministerstwo Infrastruktury oraz Obrony Narodowej, gdyż drogi te mają charakter strategiczny ze względu na sąsiedztwo Wisły i przeprawy promowe w Zawichoście i Piotrowicach.

  Przebudowę dróg wojewódzkich 777 i 755 w gminie Zawichost zaplanowano na rok 2020.
  O zarezerwowanych na ten cel pieniądzach podczas spotkania mówili poseł Marek Kwitek i senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący senackiej komisji obrony narodowej, który przypomniał, że w tegorocznym budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej na sfinansowanie inwestycji drogowych o charakterze strategicznym zarezerwowano pół miliarda złotych. - Zawichost wpisuje się w ten program - mówił senator Rusiecki.

  O znaczeniu remontu dróg mówiła Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu. - Remont dróg wojewódzkich na terenie naszej gminy jest ogromnie ważny, ponieważ mieszkańcy czekali kilkanaście lat na kompleksowy remont dróg - mówiła burmistrz. - Teraz, w 2020 roku zostaną wyremontowane wszystkie odcinki dróg wojewódzkich biegnących przez nasza gminę. Będzie to remont dróg oraz przepustów wodnych , chodników, zatok autobusowych, co zwiększy bezpieczeństwo naszej gminy.

  Marek Jońca z zarządu województwa świętokrzyskiego powiedział, że z radością przywozi informacje do Zawichostu o planowanej przebudowie dróg. - Drogi te maja także znaczenie do celów wojskowych - mówił Marek Jońca. - Jest to przebudowa czyli dostosowanie do parametrów kategorii G, czyli siedem metrów jezdni, chodniki i ciągi pieszo - rowerowe o minimum dwóch metrach szerokości.

  O znaczeniu remontu dróg mówiła Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu. Obok poseł Marek Kwitek. Klaudia Tajs  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz  Zobacz także: Kulisy Świętokrzyskiej Gali Sportu


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce