W Złotej odbyło się Grand Prix Chrobrza w badmintonie

/dor/
Pamiątkowe zdjęcie uczestników turnieju badmintona w Złotej.
Pamiątkowe zdjęcie uczestników turnieju badmintona w Złotej. Archiwum organizatora
W hali sportowej w Złotej odbyła się dwunasta edycja Grand Prix Chrobrza w badmintonie.

Rywalizowało 20 zawodniczek i zawodników - warto dodać, że liczba miejsc była ograniczona. Turniej uroczyście otworzyli sekretarz Urzędu Gminy Złota Ireneusz Gołuszka oraz prezes Strzelca Chroberz Paweł Bochniak w asyście opiekuna hali Marka Purchli.

Wśród kobiet drugi raz z rzędu zwyciężyła Anna Walasek z Buska-Zdroju. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Karol Gołuszka ze Złotej. Wyniki: kobiety - klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Anna Walasek (Busko-Zdrój), 2. Agnieszka Mączyńska (Busko-Zdrój), 3. Anna Polniak (Busko-Zdrój), 4. Wioletta Piątek (Busko-Zdrój), 5. Lidia Czyżyńska (Pińczów), 6. Monika Chmielarz (Kostrzeszyn), 7-8. Ilona Krupa (Wola Zagojska Dolna), Patrycja Tułak (Stawiszyce); mężczyźni - klasyfikacja końcowa: 1. Karol Gołuszka (Złota), 2. Jacek Piątek (Busko-Zdrój), 3. Grzegorz Matyja (Busko-Zdrój), 4. Daniel Dziura (Chroberz), 5. Jan Drab (Busko-Zdrój), 6. Paweł Bochniak (Chroberz), 7. Dawid Dąbek (Kostrzeszyn), 8. Mirosław Myca (Góry Pińczow-skie). W finale mężczyzn Karol Gołuszka pokonał Jacka Piątka 2:1 (14:21, 21:18, 21:13).