Ważne zwycięstwo koszykarzy UMKS Kielce!

Mateusz KOŁODZIEJ, [email protected]
Koszykarze UMKS Kielce wygrali arcyważny mecz z Mickiewiczem Katowice i mogą być już pewni utrzymania w drugiej lidze.

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Poza pierwszą kwartą, graliśmy dobrze w defensywie. Nasi wysocy zawodnicy świetnie bronili na "pick and rollach" i mimo, że gościom długo udawało się utrzymywać z nami kontakt, wiedziałem, że w końcu "pękną". W końcówce nawet nie brałem czasu, bo byłem spokojny o wynik. Jestem zadowolony z ambicji i woli walki chłopaków. Teraz zostały nam dwa mecze do końca sezonu i obydwa chcemy wygrać.

UMKS Kielce - Mickiewicz Katowice 91:76 (20:22, 18:17, 30:20, 23:17)

UMKS: Bacik 8, Dziura 11 (3x3), Gil 2, Tokarski 14 (2x3), Miernik 11, Rzońca 13, Lewandowski 0, Busz 24 (3x3), Kołacz 8.
Słaby początek

Kielczanie mecz o życie z przedostatnim w tabeli Mickiewiczem Katowice rozpoczęli jednak źle. Po sześciu minutach przegrywali nawet 6:16. - W pierwszej kwarcie mieliśmy problemy z powrotem do obrony. Gdy to poprawiliśmy, wszystko wróciło do normy. Pomimo, że były jeszcze emocjonujące momenty, cały czas byłem spokojny o wynik - mówi trener UMKS, Rafał Gil. Jego zespół straty odrobił jeszcze w drugiej kwarcie i po rzucie Artura Busza wyszedł na prowadzenie 24:22.

Kluczowe "trójki"

To właśnie skrzydłowy kieleckiego zespołu był jednym z ojców sukcesu UMKS. W sumie wychowanek Zastalu Zielona Góra zdobył 24 punkty (miał także 9 zbiórek i 4 przechwyty) i razem z Krzysztofem Dziurą, celnymi rzutami z dystansu w ostatniej kwarcie pognębił gości. Katowiczan próbował jeszcze ratować skuteczny Łukasz Kosmowski, ale w pojedynkę niewiele mógł zrobić. Losy meczu definitywnie rozstrzygnęły się między 35, a 39 minutą. Okres ten kielczanie wygrali aż 13:0.