reklama

We wtorek o 20 protesty przed sądami w Świętokrzyskiem!

SZaktualizowano 
We wtorek o godzinie 20 przed kilkoma sądami w województwie świętokrzyskim odbędą się pikiety pod hasłem „Europo, nie odpuszczaj!”. Organizuje je świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji. Pikiety odbędą się przed Sądem Okręgowym w Kielcach oraz przed Sądami Rejonowymi w Busku-Zdroju, Sandomierzu i Starachowicach.

Region Świętokrzyski KOD zaprasza na pikietę wszystkich, którym jak to określa - leży na sercu niezależność sądownictwa, w tym Sądu Najwyższego. Działacze KOD tak piszą zapraszając do protestu:

"3 lipca wchodzi w życie niekonstytucyjna ustawa o Sądzie Najwyższym. Grozi to ostatecznym demontażem władzy sądowniczej w Polsce. Niezawisłych Sędziów Sądu Najwyższego, którzy zostali zmuszeni do przejścia w stan spoczynku, zastąpią osoby nominowane przez Krajową Radę Sądownictwa w pełni kontrolowaną przez polityków rządzącej partii. Upolityczniona Rada swoimi nominatami następnie uzupełni ponad 60 procent składu Sądu Najwyższego. Dzisiaj jedynym sposobem na powstrzymanie niszczenia niezależności polskich sądów byłby wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, wstrzymujący wejście niekonstytucyjnej ustawy w życie.
Wzywamy zatem Komisję Europejską do podjęcia niezwłocznych działań w celu powstrzymania przejęcia sądownictwa w Polsce przez rządzącą partię. Oczekujemy od Komisji Europejskiej zaskarżenia ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości UE, a do czasu rozstrzygnięcia — wstrzymania niekonstytucyjnych zmian. Już raz wygraliśmy — w taki sposób powstrzymana została barbarzyńska wycinka Puszczy Białowieskiej. Jako Komitet Obrony Demokracji przystąpiliśmy do koalicji „Europo Nie Odpuszczaj” skupiającej 150 organizacji obywatelskich w Polsce. Wyrok Trybunału będą musiały uszanować wszystkie strony sporu w Polsce.
Tak jak w lipcu 2017, jako Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji wzywamy i zapraszamy wszystkie organizacje i stowarzyszenia, dla których ważna jest praworządność, równość, wolność i demokracja do współorganizowania i uczestnictwa w naszych demonstracjach przed sądami na terenie całego województwa.Aby wesprzeć apel Koalicji, wzywamy wszystkich Obywateli i Obywatelki, dla których praworządność jest kwestią nadrzędną, do udziału w demonstracjach przed sądami. Wyjdźmy na ulicę – okażmy nasz sprzeciw wobec jawnego gwałcenia prawa!"

W Busku Zdroju udział w demonstracji zapowiedzieli sędzia Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz mecenas Edward Rzepka, kielecki prawnik, poseł pierwszego sejmu odrodzonej Rzeczpospolitej z ramienia Obywatelskiego Komitetu Wyborczego.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018

Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!


TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?

Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10

Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!


Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnychZOBACZ TAKŻE: Wypadek pod Kielcami

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
GM
W dniu 05.07.2018 o 11:02, Demokracja napisał:

Jak pracownik zawali coś w zakładzie pracy, to likwiduje się zakład pracy, czy wymierza się karę pracownikowi ? Jeżeli sędzia coś przeskrobał, to nie znaczy, że trzeba zlikwidować Sąd Najwyższy, czy wymienić wszystkich sędziów. Nie rozumiecie, tego ??? To co robi PiS z sądami to czystka polityczna, a nie żadna reforma. Nic wam się nie polepszy od tej czystki, wręcz przeciwnie, gdyż: Za chwilę możemy żyć w kraju, w którym przed sądem wygrywa nie strona, która ma rację, lecz ta, która ma lepsze poglądy polityczne.❌ Czy zasądzenie alimentów dla samotnej matki ma zależeć od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?❌ Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeśli oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika "dobrej zmiany"?❌ Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS? ❌ Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub wypadek komunikacyjny chcecie, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydawał wyrok na podstawie Waszych preferencji politycznych? ❌ Jak skutecznie wyegzekwujecie dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?❌ Czy adwokat będzie Was skutecznie bronić w starciu z aparatem państwowym, jeśli na mocy ustawy forsowanej przez PiS organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego będzie mógł zniszczyć mu karierę? Naprawdę tak trudno to zrozumieć ??? Reforma sądów jest bardzo potrzebna, aby ułatwić życie obywatelom, ale nie polityczna czystka !!! Co wy ludzie bredzicie, PiS to szkodnik, który dorwał się do władzy i m.in. poprzez demolkę sądownictwa chce sobie zapewnić rządzenie na wieki. Ale na szczęście są jeszcze ludzie myślący w tym kraju, którzy nie pozwolą na wyautowanie Polski na przedmieścia Moskwy !!!

 

Rozpaczasz nad tą sitwą tak, jakby dotychczas sądy w Polsce były: apolityczne, niezawisłe, sprawiedliwe, kompetentne i przejmujące się losem obywateli. Wypisywaniem tych truizmów, wykazujesz, że nic nie rozumiesz z tej reformy. Bowiem Nadzwyczajna Kasta uważająca się oczywiście za najważniejszą  w trójpodziale władzy - popadła w samouwielbienie i zapomniała jaka jest jej rola w tym kraju.

A
Antoni Popchaj

Bardzo dobrze že się minister Ziobro tym ku.rwom i pedałom w sukienkach za duuupę wzioł.Niewinnych ludzi do więzienia wsadzali.

G
Gość
W dniu 05.07.2018 o 11:02, Demokracja napisał:

Jak pracownik zawali coś w zakładzie pracy, to likwiduje się zakład pracy, czy wymierza się karę pracownikowi ? Jeżeli sędzia coś przeskrobał, to nie znaczy, że trzeba zlikwidować Sąd Najwyższy, czy wymienić wszystkich sędziów. Nie rozumiecie, tego ??? To co robi PiS z sądami to czystka polityczna, a nie żadna reforma. Nic wam się nie polepszy od tej czystki, wręcz przeciwnie, gdyż: Za chwilę możemy żyć w kraju, w którym przed sądem wygrywa nie strona, która ma rację, lecz ta, która ma lepsze poglądy polityczne.❌ Czy zasądzenie alimentów dla samotnej matki ma zależeć od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?❌ Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeśli oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika "dobrej zmiany"?❌ Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS? ❌ Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub wypadek komunikacyjny chcecie, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydawał wyrok na podstawie Waszych preferencji politycznych? ❌ Jak skutecznie wyegzekwujecie dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?❌ Czy adwokat będzie Was skutecznie bronić w starciu z aparatem państwowym, jeśli na mocy ustawy forsowanej przez PiS organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego będzie mógł zniszczyć mu karierę? Naprawdę tak trudno to zrozumieć ??? Reforma sądów jest bardzo potrzebna, aby ułatwić życie obywatelom, ale nie polityczna czystka !!! Co wy ludzie bredzicie, PiS to szkodnik, który dorwał się do władzy i m.in. poprzez demolkę sądownictwa chce sobie zapewnić rządzenie na wieki. Ale na szczęście są jeszcze ludzie myślący w tym kraju, którzy nie pozwolą na wyautowanie Polski na przedmieścia Moskwy !!!


WSZYSCY WOOON
D
Demokracja

Jak pracownik zawali coś w zakładzie pracy, to likwiduje się zakład pracy, czy wymierza się karę pracownikowi ? Jeżeli sędzia coś przeskrobał, to nie znaczy, że trzeba zlikwidować Sąd Najwyższy, czy wymienić wszystkich sędziów. Nie rozumiecie, tego ??? To co robi PiS z sądami to czystka polityczna, a nie żadna reforma. Nic wam się nie polepszy od tej czystki, wręcz przeciwnie, gdyż: Za chwilę możemy żyć w kraju, w którym przed sądem wygrywa nie strona, która ma rację, lecz ta, która ma lepsze poglądy polityczne.
❌ Czy zasądzenie alimentów dla samotnej matki ma zależeć od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?
❌ Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeśli oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika "dobrej zmiany"?
❌ Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS? 
❌ Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub wypadek komunikacyjny chcecie, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydawał wyrok na podstawie Waszych preferencji politycznych? 
❌ Jak skutecznie wyegzekwujecie dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?
❌ Czy adwokat będzie Was skutecznie bronić w starciu z aparatem państwowym, jeśli na mocy ustawy forsowanej przez PiS organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego będzie mógł zniszczyć mu karierę? Naprawdę tak trudno to zrozumieć ??? Reforma sądów jest bardzo potrzebna, aby ułatwić życie obywatelom, ale nie polityczna czystka !!! Co wy ludzie bredzicie, PiS to szkodnik, który dorwał się do władzy i m.in. poprzez demolkę sądownictwa chce sobie zapewnić rządzenie na wieki. Ale na szczęście są jeszcze ludzie myślący w tym kraju, którzy nie pozwolą na wyautowanie Polski na przedmieścia Moskwy !!!

 

b
bolek

a ja tak jak walesa bym ich palowal

E
ED

Nadzwyczajne przywileje sędziów, niesuwalność z zawodu, immunitety, wysokie odprawy i emerytury, brak rzeczywistej kontroli i nadzoru, spowodowało drastyczne obniżenie jakości pracy i kompetencji sędziów,ich degenerację oraz demoralizację ( w wielu przypadkach). Każda władza deprawuje, a władza absolutna-deprawuje w stopniu absolutnym. Tylko tyle i aż tyle.

 
K
Kajetan

Zwolennicy PRL-owskich  czasów, tkwiący mentalnie nadal w epoce socjalizmu, próbują bronić starego układu tej korporacyjnej sitwy, której najwyrażniej wiele zawdzięczają.To żałosne.

 

F
Franek Golas

za działania antypolskie i antyspołeczne musi wrócić czapa bo inaczej nic z tego kraju nie zostanie

 
F
Franek Golas

za działania antypolskie i antyspołeczne musi wrócić czapa bo inaczej nic z tego kraju nie zostanie

 
F
Franek Golas

jak bym miał ciężarówkę to bym ich wszystkich rozjechał

 

G
Gość
W dniu 03.07.2018 o 20:17, ormowiec napisał:

Mieszkam niedaleką sądu. Jak do tej pory nie słychać wycia dziczy w togach i popierających ich koderastów,pederastów,ubywateli i czarnych piczek?

jak przyjdo, to zapis ich na kartecke i na kolegium

o
ormowiec

Mieszkam niedaleką sądu. Jak do tej pory nie słychać wycia dziczy w togach i popierających ich koderastów,pederastów,ubywateli i czarnych piczek?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3