Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka gwiazda Grażyna Brodzińska zaśpiewa na Koncercie Świątecznym we Włoszczowie. Zobaczcie zdjęcia

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Wspaniała śpiewaczka Grażyna Brodzińska w sobotę dwukrotnie wystąpi w Domu Kultury we Włoszczowie. Więcej na następnych zdjęciach >>>
Wspaniała śpiewaczka Grażyna Brodzińska w sobotę dwukrotnie wystąpi w Domu Kultury we Włoszczowie. Więcej na następnych zdjęciach >>>DK Włoszczowa
Wspaniała polska śpiewaczka operowa i operetkowa Grażyna Brodzińska będzie gwiazdą koncertu we Włoszczowie.

Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek i Dom Kultury we Włoszczowie zapraszają na „Koncert Świąteczny”, który odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 15:00 i 18:00 w Domu Kultury we Włoszczowie.

Wystąpią znakomici śpiewacy: Grażyna Brodzińska i Jakub Milewski z Orkiestrą Kameralną Strauss Enssemble Artura Jaronia. Gospodarzem wieczoru będzie Adam Czopek. Wstęp jest wolny, ale trzeba odebrać bezpłatne zaproszenia na oba koncerty. Kontakt telefoniczny: 41-384-33-03.

Zobaczcie zdjęcia Grażyny Brodzińskiej i Jakuba Milewskiego

Grażyna Brodzińska

Sopran.
Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej. Tancerka i aktorka. Swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę (opera, operetka), musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Współpracuje z orkiestrami operowymi i filharmonicznymi w kraju i za granicą.

Koncertowała między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Austrii, Anglii, Belgii, Izraelu, Australii, Holandii i w pięknej, słonecznej Italii. Dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych.

Zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych, między innymi: Hannę Glawari w „Wesołej wdówce” F. Lehara, Sylwię Varescu w „Księżniczce Czardasza” E. Kalmana, Hrabinę Zedlau w „Wiedeńskiej krwi” J. Straussa, Anninę w „Nocy w Wenecji” J. Straussa, Dolly Galagher Levi w musicalu „Hello Dolly” J. Hermana, Elizę Doolitle w musicalu „My Fair Lady” F. Loewe, Dorothy Brock w musicalu „42nd Street” A. L.Webbera.

W Kammeroper w Wiedniu Grażyna Brodzińska zaśpiewała partię Eurydyki w operetce J. Offenbacha “Orfeusz w piekle” oraz partię Zerliny w operze W. A. Mozarta „Don Giovanni”. W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w „Zemście nietoperza” J. Straussa i partię Kasi w operze „Nędza uszczęśliwiona” M. Kamieńskiego.

Grażyna Brodzińska króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej, Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem.

Jak powiedział Bogusław Kaczyński: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych”.

„Grażyna Brodzińska to gwarant jakości. Jej perfekcja, jej mistrzostwo, jej sceniczna nieskazitelność eliminują ryzyko do zera”. (Wacław Krupiński)

„Piękna ciemnowłosa dziewczyna z iskrzącymi się oczami i perlistym głosem wygląda na kogoś, komu właśnie spełniają się marzenia. Na dodatek śpiewa po polsku, utwierdzając nas w nieśmiałym podejrzeniu, że w Polsce są jeszcze szczęśliwi ludzie”. (Tomasz Raczek)

Odznaczenia i nagrody: - w 1986 roku - Srebrny Krzyż Zasługi, - w 2000 roku - Statuetka Ariona, przyznawaną przez Sekcję Teatrów Muzycznych Związku Artystów Scen Polskich z okazji Dnia Artysty Śpiewaka, - w 2005 roku - Album „Z dziejów Polek” część III pt.„Nasze współczesne” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki, - w 2006 roku – Statuetka Złotą Myśl – nagroda dla zasłużonych w dziedzinie kultury i nauki.

Zobaczcie zdjęcia Grażyny Brodzińskiej i Jakuba Milewskiego

Jakub Milewski

Baryton.
Z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych i telewizyjnych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym imienia Jana Kiepury w Warszawie, a także pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia“.

Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa profesora Roberta Cieśli) na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Jest autorem muzyki między innymi do koncertu „Kantata Przemienienia”, a także piosenki promującej film „Zerwany kłos”. W 2017 roku na zakopiańskich Krzeptówkach odbyła się premiera dzieła z jego muzyką i librettem Jerzego Binkowskiego – Kantaty „Totus Tuus – CałyM Twój…” w 20. rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II na Podhalu. Koncert zarejestrowany został telewizyjnie we włocławskiej katedrze (we współpracy z MKiDN, NCK i TVP) 10 września 2020 roku z udziałem wybitnych polskich solistów, chóru i orkiestry symfonicznej pod jego dyrekcją.

Wśród kolejnych kantat stworzonych przez Milewskiego należy wyróżnić: „Kantatę Suwalską“ stworzoną z okazji 300 rocznicy powstania Miasta Suwałki i Kantatę „Pocztówki znad Narwi“ wykonaną dokładnie w dniu 650 rocznicy nadania praw Miastu Ostrołęka.

Jakub Milewski na swoim koncie ma kilka wydawnictw płytowych, w tym wspomnianą „Kantata Przemienienia” (CD + DVD) nagraną pod jego dyrekcją, wydaną przez Edycję świętego Pawła, a także jako śpiewak – solista między innymi „Pieśni Powstania Warszawskiego w nowych aranżacjach Włodzimierza Korcza”, wydaną przez warszawską Filharmonię imienia Romualda Traugutta, czy „Śpiewy historyczne” zarejestrowane w Studiu Koncertowym Polskiego Radia i wydane przez Fundację 1863.pl

Milewski pracował między innymi nad spektaklami operowymi: „Sen nocy letniej” B. Brittena i „Straszny Dwór“ S. Moniuszko (UMFC/Teatr Wielki – Opera Narodowa/Filharmonia Świętokrzyska) i „Wesele Figara” – rola tytułowa (Polska Opera Królewska). Był stypendystą w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro (Włochy). Na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego można go było oglądać w widowisku „Zakochani w Operetce“, „Wieczorach operetkowych“, a aktualnie widowisku „Dla Ciebie śpiewałem“ w roli Eugeniusza Bodo (także twórca koncepcji spektaklu) i „Krainie uśmiechu“ jako Gucio.

W 2018 roku został odznaczony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem pamiątkowym PRO MASOVIA za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i promowanie regionu w Polsce i za granicą, a w roku 2019 odebrał odznakę honorową Za zasługi dla Miasta Ostrołęki.

Zobaczcie zdjęcia Grażyny Brodzińskiej i Jakuba Milewskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie