Wielkie emocje w meczu drużyny Legend Korony Kielce z obecną Koroną. Pokazowe spotkanie było zwieńczeniem obchodów jubileuszu 50-lecia

Dorota Kułaga
od 16 lat
Po prezentacji drużyny Korony Kielce i nowych strojów meczowych na Suzuki Arenie rozpoczął się pokazowy mecz, w którym obecna Korona Kielce grała z Legendami Korony. Spotkanie komentowali Bożydar Iwanow i Paweł Dudek. Było dużo emocji, a pojedynek zakończył się zwycięstwem ekipy Legend 4:3.

Legendy Korony Kielce kontra aktualna Korona na Suzuki Arenie

Drużyny grały dwa razy po 10 minut. Do przerwy było 1:1. Prowadzenie dla ekstraklasowej Korony zdobył bardzo ładnym strzałem pod poprzeczkę Nono w 6 minucie. Wyrównanie padło w 10 minucie - po rzucie wolnym wykonanym przez Pawła Golańskiego do wyrównania doprowadził Krzysztof Kiercz.

Po przerwie dwa trafienia uzyskała aktualna Korona, a ich autorami byli Miłosz Strzeboński i nowy hiszpański nabytek Korony - napastnik Adrian Dalmau. Szybko odpowiedziały Legendy Korony, a gola strzelił Jacek Kiełb, który został Piłkarzem 50-lecia Korony. W ostatnich dwóch minutach Legendy dwa razy trafiły do siatki - Siergiej Pilipczuk i Krzysztof Kiercz i wygrały ten pojedynek 4:3.

Legendy Korony grały w składzie:

Zbigniew Małkowski, Piotr Gil, Przemysław Cichoń, Paweł Golański, Maciej Pastuszka, Sławomir Wojtasiński, Andrzej Fendrych, Marek Mierzwa, Marek Parzyszek, Jacek Kiełb, Paweł Sobolewski, Kamil Kuzera, Sławomir Grzesik, Edi Andradina, Kamil Sylwestrzak, Krzysztof Kiercz Siergiej Pilipczuk, Przemysław Trytko.

Spotkanie sędziował Marcin Szrek z Kielc, a obejrzało je prawie 3 tysiące kibiców.