Wierna Małogoszcz poległa w konfrontacji z Sołą Oświęcim

Kamil Markiewicz
Fragment spotkania Wiernej z Sołą. Na zdjęciu z lewej gracz małogoskiej drużyny Bartłomiej Wijas www.wierna.malogoszcz.eu
Soła Oświęcim znów poza zasięgiem Wiernej Małogoszcz. Tym razem porażka 0:3

Małogoska Wierna znów nie zdołała zdobyć nawet punktu w konfrontacji z Sołą Oświęcim. W meczu rozgrywanym w Małogoszczu gospodarze przegrali 0:3. Pierwszą bramkę dla oświęcimskiej drużyny zdobył już w 2 minucie Mateusz Wawoczny. Wynik w 15 minucie podwyższył doświadczony Przemysław Knapik. Trzecią bramkę dla Soły zdobył w doliczonym czasie gry Arkadiusz Czapla.
- Przegraliśmy ten mecz przez indywidualne błędy. Soła jest zbyt doświadczonym zespołem, żeby tego nie wykorzystać. W drugiej połowie toczyliśmy wyrównaną grę z rywalami. Niestety nie stworzyliśmy sobie okazji, aby doprowadzić do wyrównania - powiedział po spotkaniu Mariusz Lniany, szkoleniowiec Wiernej.

Teraz do Nowotańca
W niedzielę, o godzinie 14, małogoski zespół rozegra na wyjeździe mecz 22. kolejki. Przed zespołem prowadzonym przez trenera Mariusza Lnianego daleka podróż, bo aż do oddalonego o blisko 230 kilometrów Nowotańca na mecz z Cosmosem. Piłkarze z Małogoszcza będą mieli trudne zadanie, ponieważ na spotkanie udadzą się w dzień meczu, więc muszą wyjechać wcześnie rano i po długiej drodze, zmierzą się w ligowym pojedynku.

Zagrają w osłabieniu

Wierna do niedzielnej konfrontacji przystąpi bez kontuzjowanego obrońcy Przemysława Kupczyka. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ napastnika Pawła Roguli. Ponadto kilku graczy w tym tygodniu narzekało na drobne urazy, które jednak nie powinny ich wykluczyć z gry w najbliższym meczu.

- Cosmos wiosną prezentuje się dobrze. W minionej kolejce mimo porażki 1:3 z Garbarnią w Krakowie, zaprezentował się ciekawie. Wcześniej zdobył wyjazdowy punkt w Jarosławiu z JKS i pokonał u siebie Spartakusa Aureus Daleszyce 3:0. Będzie to bardzo trudny mecz - powiedział Mariusz Lniany.

Niedzielny przeciwnik Wiernej po 21. kolejkach ma na koncie 20 punktów, dzięki którym zajmuje czternaste miejsce w tabeli. Małogoski zespół traci do Cosmosu 9 punktów. Zespół z Małogoszcza musi uważać na graczy ofensywnych z Nowotańca, czyli napastnika Ireneusza Zarzykę i pomocników Piotra Laskowskiego oraz Marcina Misiaka. Ten ostatni popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego, w sobotnim meczu z Garbarnią, trafiając wprost w okienko z niemal 20 metrów.