Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wybory 2023. Konwencja wyborcza partii Polska Jest Jedna w Targach Kielce. Pojawił się lider, Rafał Piech. Czytaj relację

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
O godzinie 17 rozpocznie się konwencja wyborcza partii w Kielcach.
O godzinie 17 rozpocznie się konwencja wyborcza partii w Kielcach. Facebook Polska Jest Jedna - świętokrzyskie
Na sobotę 23 września zaplanowano konwencję partii Polska Jest Jedna Targach Kielce. Główną postacią wydarzenia ma być założyciel i lider ugrupowania, Rafał Piech (prezydent Siemianowic Śląskich). Przypomnijmy, że hasło przewodnie ugrupowania brzmi: "Bóg, Rodzina i Ojczyzna", a członkowie nazywają siebie "jedyną prawdziwą prawicą".

Polska Jest Jedna - konwencja wyborcza w Kielcach

W spotkaniu udział wzięło ponad 200 osób.

19.08 Pytanie: Czy macie coś wspólnego z Ordo Juris? Nie, ale to organizacja, która robi wiele dobrego i chwała im za to. Jednak nie współpracujemy z nimi - mówił Rafał Piecha.

19.05 Pytanie: Mam dowody na to, że kościół nie tylko nie działa by chronić życie od poczęcia, ale teraz jest tez przeciwny naszym wartościom katolickim. Jestem matką, która została pozbawiona praw rodzicielskich za to, że nie chciałam podawać mu leków, a wyleczyłam je roślinami. Mam przez to sprawę w sądzie za znęcanie się nad dzieckiem. Czy pan jako prezydent przywróci ziołolecznictwo? Przecież w kościele święcimy zioła, a nie szczepionki. - Stawiamy na prawo naturalne, a więc i na naturalne metody leczenia. Świat farmakologiczny musi przeplatać się z naturalnym ziołolecznictwem, bo wiemy, że już zioła są likwidowane. Polska PJJ do tych trendów wróci. Mówimy przecież o wolnej woli i wolnym wyborze.

19.00 Pytanie: Dlaczego w Radiu Maryja otwarcie mówi się, że nie można głosować na PJJ? - Sprawdźcie które partie mają dostęp do mediów. Tylko wtedy będziecie mogli sprawdzić kto jest autentyczny, a nie sterowany. Widocznie tak ma być. Nie rząd stworzył Radio Maryja, ale wy, ludzie, którzy go słuchacie. To pokazuje jakie jest niebezpieczeństwo, kiedy organizacja wchodzi w układy z polityką.

18.55 - PJJ to partia o działaniu długofalowym. Naszym założeniem nie było na początku pójść w politykę. Najpierw chcieliśmy stać na straży Konstytucji i kontrolować obostrzenia sanitarne. To społeczeństwo przekonało nas, by przemienić się w partię.

18.50 Pytanie: Czy znajdzie się zapis przeciwko prywatyzacji polskich lasów? - Kiedy mówię o polskich lasach i złożach, pytam czemu UE chciała położyć na nich łapę. Widziałem filmy, gdzie złoża węgla leżały już 4 metrów pod ziemią. Musimy chronić polskie lasy i złoża, muszą być one własnością naszego narodu. To stanowi prawo naturalne. Dostęp do wody, powietrza, życia i także złóż. Największym zagrożeniem jest wtłaczanie ustawy CO2 pod ziemię - mówił prezydent miasta.

18.46 Pytanie: Jaka polityka będzie prowadzona wobec środowiska naukowego, młodych doktorantów? W tym momencie młodzi studenci są dyskryminowani ze względu na ich wiarę. Jak to będzie wyglądało za państwa PJJ? - Prawda musi wybrzmieć w nowych książkach. Prawda dotycząca historii. Jeśli chodzi o uczelnie wyższe, doktoranci i przyszli wykładowcy muszą bazować na naszej literaturze. Nie może być tak, że ktoś wyśmiewa katolika i mówi, że to średniowiecze - odpowiada.

18.40 Rafał Piecha porusza kwestię obostrzeń covidowych, które krytykował. - Zacząłem sprzeciwiać się pandemii, kiedy usłyszałem, że w obrocie są eksperymentalne szczepionki. Miały one służyć testom na ludziach. Wtedy, w 2021 powstało PJJ. 90% ludzi, którzy są dziś w PJJ, kiedyś współpracowali z PiS. Tak samo ja - dodawał.

18.30 Pytania od publiczności. Poruszony temat "Zielonej Granicy" Agnieszki Holland. - Na przykładzie tego filmu, jakich pan zmian dokona w ministerstwach spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych? - Jeżeli będziemy podejmowali jakieś decyzje, to musimy pamiętać, że to ludzie. Wszelkie działania to proces. Jak mówiłem - musimy stawiać na naszą produkcję amunicji, broni. Tak samo w służbie zdrowia.

18.23 Przerwa techniczna. Między innymi do Tobiasza Żuchewicza, który transmituje relację podchodzą ochroniarze. Twierdzą, że mężczyzna przeszkadza w transmisji. - Mam nadzieję, że to nieporozumienie. Panowie twierdzą, że Tobiasz publikuje negatywne treści na temat konwencji wyborczej. Końcowo, mężczyźni dochodzą do porozumienia i transmitujący pozostaje na sali.

18.20 - Mówią mi, że chcę zrobić z Polski kościół. Ale kto daje największą wolność? Bóg, bo przecież Bóg daje nam wolną wolę. W państwie PJJ nikt nikogo nie do niczego nie zmusi. Nie chcemy parad ze smyczami w buziach, chcemy porządku, a seksualność sprowadzać do własnej sypialni. Nie ma zgody w szkołach wprowadzać tęczowe piątki - mówił.

18.17

- Nawet gdyby dwukrotnie zwiększyć 500 plus i tak nie będzie wyżu demograficznego. Najpierw musimy stworzyć dobrą sytuację dla młodych małżeństw. Jeżeli ja umiałem wypracować wzajemny szacunek w Urzędzie Miasta, bo jako katolik szanuję się z ateistami, pokazuję, że jako nowa partia przynosimy świeżość - mówił Rafał Piech.

18.12 - Wiecie skąd wzięto pieniądze na pomoc Ukrainie? Z kredytów wysokich racji. Polityka PJJ będzie zupełnie inna. Przede wszystkim wsparcie dla rodziny. Tak powinien postępować każdy ojciec i głowa państwa. Najpierw najlepsze dla nas - żłobki, szkoły, przedszkola. Potem dopiero dla innych - kontynuował.

18.10 Kolejną poruszaną kwestią była pełna swoboda działania dla polskich rolników. - Jeżeli będziemy tworzyć polskie markety o wysokim standardzie będziemy bazować na polskich rolnikach. Muszą zacząć powstawać markety ze zdrową żywnością. Naszą, polską. Eksportujemy wieprzowinę, najlepszą dziczyznę. One są eksportowane do Niemiec. Do Polski za to przyjeżdża najgorsza wieprzowina w Belgii. Musimy wprowadzić wolny rynek i stawiać na polską żywność - kontynuował prezydent Siemianowic Śląskich.

18.05 Lider partii mówi o postulatach wyborczych. To: maksymalne uproszczenie podatków' dobrowolny ZUS przez okres 3 lat; składka zdrowotna 300 lub 600 złotych w zależności od przychodów; podatek przychodowy ryczałtowy 3 procent niezależnie od branży lub podatek dochodowy liniowy 15%; wolność płatności gotówkowych - ochrona prawa do korzystania z konstytucyjnego środka płatniczego. To również wprowadzenie elementów demokracji bezpośredniej. - Musimy razem decydować o niekorzystnych ustawach wchodzących w życie - dodawał lider Polska Jest Jedna.

17.55 - Polska musi iść w stronę energii termalnej. To daje nam bezpieczeństwo energetyczne. Wiecie gdzie jest najwięcej tytanu w Polsce? Tam gdzie jest amerykańska baza wojskowa. Amerykańska armia jest tam, gdzie największe złoża tego surowca. Polska ma największe złoża miedzi i węgla w Europie. Jesteśmy też największym producentem siarki. W 1995 roku Kanada robiła audyt w Polsce na temat naszego hutnictwa. Pokazał, że w mamy 95 procent hut do likwidacji. W ten sposób je zniszczono, a zaczęło się pięknie rozwijać w innych państwach. Dlatego ważne jest wprowadzenie do Konstytucji, że złoża naturalne są własnością polskiego narodu. Zachłysnęliśmy się kapitałem zachodnim. Tylko 30 procent kapitału w naszym kraju jest polskie. Już staliśmy się kolonią - mówił Rafał Piech.

16.40 - w Targach Kielce gromadzą się sympatycy i potencjalni wyborcy ugrupowania Polska Jest Jedna.

12.00 - Odwiedziny szefa partii rozpoczęła msza w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w Nowej Słupi.

Lista kandydatów do parlamentu partii Polska Jest Jedna w województwie świętokrzyskim:

W sobotę 23 września w Targach Kielce odbyła się również konwencja Trzeciej Drogi:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie