Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Rafał Szymkiewicz rozpoczął kampanię w Piekoszowie i przedstawił kandydatów do Rady Miejskiej. Zobacz zdjęcia

Marzena Ślusarz
Marzena Ślusarz
Kandydat na burmistrza Piekoszowa Rafał Szymkiewicz z kandydatami do rady miejskiej oraz popierającymi ich politykami i samorządowcami Trzeciej Drogi podczas inauguracji kampanii wyborczej. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Kandydat na burmistrza Piekoszowa Rafał Szymkiewicz z kandydatami do rady miejskiej oraz popierającymi ich politykami i samorządowcami Trzeciej Drogi podczas inauguracji kampanii wyborczej. Więcej na kolejnych zdjęciach. Marcin Ślusarz
Rafał Szymkiewicz w niedzielę, 25 lutego oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą na urząd burmistrza miasta i gminy Piekoszów. Podczas inauguracji obecni byli także kandydaci do Rady Miejskiej oraz popierający politycy i samorządowcy z Trzeciej Drogi, w tym poseł Polski 2050 Rafał Kasprzyk. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku.

Wybory 2024. Rafał Szymkiewicz rozpoczął kampanię w Piekoszowie

- Gmina Piekoszów to całe moje życie. Urodziłem się w Wincentowie, ożeniłem w Rykoszynie. Z żoną Anią i dwoma synami mieszkamy w Zajączkowie. Do tej pory na wiele problemów reagowałem skutecznie jako mieszkaniec. Czas by o sprawy gminy zawalczyć z pełną mocą – zaznaczył Rafał Szymkiewicz.

Zobaczcie galerię zdjęć z konwencji Rafała Szymkiewicza, kandydata na burmistrza Piekoszowa

Podczas przemówienia wymienił najważniejsze cele, które zamierza realizować jako burmistrz. - One zapewnią naszym mieszkańcom bezpieczną przyszłość, przyszłość opartą na rozwoju gminy, gminy równych szans, gminy w której chce się żyć, mieszkać i inwestować – zaznaczył Szymkiewicz.

Zapowiedział modernizację ośrodka zdrowia, poprawę dostępności do lekarzy oraz otworzeniu filii ośrodka m.in. w Jaworzni, wprowadzenie gabinetów stomatologicznych do szkół. Mówił też o odpolitycznieniu szkół. - Nie ma mojej zgody na instrumentalne traktowanie szkół i wykorzystywanie ich do celów politycznych. Taka praktyka musi się zakończyć - zaznaczał. Wśród priorytetów Szymkiewicza jest też współpraca z osobami niepełnosprawnymi i seniorami.

Szymkiewicz o przedsiębiorczości i inwestycjach w gminie Piekoszów

Wśród inwestycji, do jakich chciałby doprowadzić, wymienił budowę basenu, boiska i hali sportowej. Wśród kolejnych priorytetów Szymkiewicza i jego kandydatów na radnych Piekoszowa jest rozwijane sieci żłobków i przedszkoli.

Zobaczcie galerię zdjęć z konwencji Rafała Szymkiewicza, kandydata na burmistrza Piekoszowa

Planują też przygotowanie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. - Niezbędny jest rozwój infrastruktury technicznej. Przez ostanie 10 lat nikt o tym nie myślał. Gdzie nowe wodociągi i sieć kanalizacyjna? Gdzie obiecywana nitka gazu? Nasza oczyszczalnia jest na skraju swoich możliwości. W takich warunkach nie doczekamy się inwestycji. My to zmienimy – mówił Szymkiewicz.

- Ważne jest wspieranie przedsiębiorców niskimi podatkami, by chcieli inwestować w Piekoszowie. Na terenie naszej gminy jest też bardzo dużo terenów należących do Skarbu Państwa, które chcemy przeznaczyć na tworzenie specjalnych stref ekonomicznych - dodał.

Szymkiewicz zwrócił uwagę też na częste zmiany na stanowisku skarbnika i głównego księgowego gminy. – Wszyscy samorządowcy, ale też przedsiębiorcy doskonale wiedzą jak ważny jest skarbnik gminy i odpowiednio główna księgowa w firmie. To oni strzegą prawidłowości gminnych finansów. W trakcie ostatnich 6 lat w naszej gminie jest piąty skarbnik, średnio 14 miesięcy pracy, a faktycznie jeszcze krócej.  Rodzi się pytanie co takiego dzieje się w gminnych finansach, że skarbnicy zmieniają się tak często? Tak się nie zarządza pracownikami. W oparciu o istniejące zasoby zbuduję sprawny zespół fachowców – zapowiedział.

- Bóg, Honor, Ojczyzna, te słowa zawsze były dla mnie bardzo ważne także w kontekście mojej, naszej małej ojczyzny. Niezmiennie będą mi towarzyszyć także w drodze na urząd burmistrza Miasta i Gminy Piekoszów – zaznaczył Rafał Szymkiewicz.

Kandydatami do Rady Miejskiej Piekoszowa z komitetu Rafała Szymkiewicza są

 • Dariusz Bielicz,
 • Kamila Pisarczyk,
 • Dominika Snochowska,
 • Katarzyna Majka,
 • Jerzy Wijas,
 • Jerzy Kłos,
 • Sylwia Mazur,
 • Krzysztof Koza,
 • Dariusz Radlica,
 • Jacek Jakubczyk
 • Barbara Świercz

Wsparcie Polski 2050 i PSL dla Szymkiewicza

W niedzielnym starcie kampanii wyborczej Rafała Szymkiewicza i kandydatów na radnych wspierali politycy i samorządowcy z Trzeciej Drogi, między innymi Rafał Kasprzyk - poseł na Sejm Polski 2050 Szymona Hołowni, Piotr Żołądek – radny sejmiku województwa i wiceprezes świętokrzyskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, Krzysztof Marwicki – sekretarz Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie, Grzegorz Gałuszka – radny sejmiku województwa świętokrzyskiego, Robert Kaszuba i Zenon Janus – radni powiatu kieleckiego, Arkadiusz Kubiec – zastępca wójta Górna, lider listy Trzeciej Drogi do Sejmiku.

Każdy z nich podkreślał, że program Szymkiewicza jest zbieżny z ich wizją działania samorządu. – 7 kwietnia nastąpi zmiana w naszych małych ojczyznach, to będzie zmiana na normalność. My po tych ośmiu złych latach obudziliśmy w sobie moc obywatelskości, działania na rzecz nas wszystkich – mówił poseł Rafał Kasprzyk. Zwrócił się do kandydatów: - To wy jesteście dowodem na to. Nie chcecie siedzieć bezczynnie, chcecie coś zrobić dla sąsiadów, dla dzieci. Kanalizacja, żłobki, przychodnia to mieszkańców interesuje najbardziej. By drogi były dobre, dzieci bezpieczne, by starsze osoby były zaopiekowane. Trzymam kciuki za was wszystkich.

Zobaczcie galerię zdjęć z konwencji Rafała Szymkiewicza, kandydata na burmistrza Piekoszowa

O stracie Rafała Szymkiewicza w wyborach na burmistrza Piekoszowa informowaliśmy:

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie