MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Kto powalczy o fotel burmistrza Łagowa, w powiecie kieleckim? Jeden kandydat jest już pewien

OPRAC.:
Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Kto powalczy o fotel burmistrza Łagowa w wyborach 2024 roku? Zobacz w kolejności alfabetycznej pewnych i potencjalnych kandydatów
Kto powalczy o fotel burmistrza Łagowa w wyborach 2024 roku? Zobacz w kolejności alfabetycznej pewnych i potencjalnych kandydatów
Kto powalczy o fotel burmistrza Łagowa w wyborach samorządowych 2024 roku? Jeden kandydat jest już pewien, inny poważnie się nad tym zastanawia. Zobaczcie, jakie nazwiska padają.

Wybory samorządowe 2024. Kto powalczy o fotel burmistrza gminy Łagów, w powiecie kieleckim?

W galerii prezentujemy pewnych i potencjalnych kandydatów w kolejności alfabetycznej

Wybory samorządowe 2024 odbędą się 7 kwietnia. Przypomnijmy, poprzednie wybory samorządowe w Polsce odbyły się 21 października 2018 roku, a w związku z tym, że kadencja samorządów trwa pięć lat, to termin kolejnych wyborów - zgodnie z kalendarzem wyborczym - przypadał na jesień 2023 roku. Ze względu na przypadające w tym samym okresie wybory parlamentarne, zdecydowano o wydłużeniu tej kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 roku.

Potencjalni kandydaci, którzy powalczą o fotele wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast już ogłaszają swój start. Jak to wygląda w mieście i gminie Łagów? Okazuje się, że jeden kandydat jest już pewien.

Paweł Marwicki
Obecny burmistrz Paweł Marwicki nie ukrywa, że w nadchodzących wyborach samorządowych powalczy o reelekcję.
- Zamierzam wystartować w wyborach i zawalczyć o reelekcję. Pragnę dalej realizować plany i inwestycje na terenie naszej gminy - mówił burmistrz w rozmowie z "Echem Dnia".

Od 2014 roku wójt gminy Łagów, od 2018 roku - burmistrz miasta i gminy Łagów. W 2014 oraz 2018 roku startował z komitetu Gmina Łagów Ponad Podziałami. W tym roku również wystartuje z tego komitetu. Związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. W tym roku skończy 50 lat. Jest żonaty, ma syna. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na Wydziale Ekonomii, a także Politechnikę Rzeszowską - Wydział Zarządzania i Marketingu oraz studia podyplomowe z rachunkowości na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dwie kadencje był zastępcą wójta gminy Łagów. W latach 2010-2014 - wicewójt gminy Górno.

Stefan Bąk
Kolejnym nazwiskiem, które przewija się w kontekście wyborów na burmistrza Łagowa to Stefan Bąk. obecnie członek zarządu powiatu kieleckiego, w przeszłości wójt Łagowa.

W rozmowie z "Echem Dnia", Stefan Bąk przyznał, że takie propozycje i sugestie padają ze strony mieszkańców. Pochodzący i mieszkający w gminie Łagów członek zarządu podkreślił, że w jego przypadku są dwie możliwości - albo wystartuje do Rady Powiatu Kieleckiego albo powalczy o fotel burmistrza Łagowa.

Stefan Bąk jest związany z Prawem i Sprawiedliwością. Ma 62 lata. Jest żonaty, ma czworo dzieci. Ukończył Politechnikę Świętokrzyską, Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Kielcach, a także Radomską Szkołę Menadżerów.

W latach 1987-1992 pracował w Zakładzie Elektroniki Przemysłowej "PROFEL" na stanowiskach: technolog, konstruktor, kierownik działu zbytu i marketingu. W latach 1992-2002 prowadził własną działalność - PPHU "Dla Ciebie". W latach 2002-2010 pełnił wójt gminy Łagów.

Małgorzata Orłowska-Masternak
Małgorzata Orłowska-Masternak, która w poprzednich wyborach na burmistrza miasta i gminy Łagów w 2018 roku, przegrała z obecnym burmistrzem Pawłem Marwickim, nie powalczy o fotel burmistrza w nadchodzących wyborach.

Kolejne nazwiska kandydatów powinny się wyklarować w najbliższych tygodniach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie