Wygrana koszykarzy w Skarżysku. Trudny rywal przed ostrowieckim klubem

Waldemar FRAŃCZAK [email protected]
Trzecie zwycięstwo odniósł Ostrowiecki Klub Koszykówki Odeon w 5. kolejce skarżyskiej Amatorskiej Ligi Piłki Koszykowej.

Rywalem ostrowczan była jedna z najsłabszych, ale i najmłodszych drużyn w skarżyskiej lidze - Rookies. Nasz zespół wykorzystał brak doświadczenia drużyny ze Starachowic oraz przewagę masy, wzrostu, i wygrał 65:38 (18:6, 15:12, 16:3, 16:17).

- W kwartach pierwszej i trzeciej graliśmy solidną i ruchliwą obronę strefową, nie pozwalając przeciwnikowi na penetracje i ograniczając ich do rzutów z dystansu lub indywidualnych prób atakowania trumny, co zatrzymało drużynę Rookies na 6 punktach w pierwszej odsłonie oraz jedynie 3 punktach w kwarcie trzeciej - mówi Rafał Masternak, najskuteczniejszy gracz Ostrowieckiego Klubu Koszykówki. - Kwarty druga i czwarta to części gry teoretycznie spokojniejszej, ale w praktyce ostatnia nie była udana w naszym wykonaniu. Wkradło się w nasze szeregi zbyt duże rozluźnienie, spowodowane wysokim prowadzeniem i przegrana tej kwarty tylko jednym punktem, świadczy o tym, że przeciwnik nie był zbyt wymagający.

W Ostrowieckim Klubie Koszykówki aż 4 zawodników zdobyło 10 bądź więcej punktów, a punktowało 8 z 9 zawodników - Dominik Gierczak 12 (3x3 punkty), Wojciech Bieniek 10, Rafał Żurek 10, Rafał Masternak 18, Artur Tokarski 4, Paweł Miller 5, Jakub Chudak 4, Krzysztof Karcz 2, Maciej Żaliński. - Przy odrobinie bardziej konsekwentnej grze wynik mógłby być o wiele wyższy i kto wie, czy po zasadniczej części sezonu tych punktów nam nie zabraknie, by uzyskać jak najlepszą pozycję wyjściową do play-off - dodaje Rafał Masternak.

Z trzema wygranymi i dwoma porażkami na koncie Ostrowiecki Klub Koszykówki zajmuje 5. miejsce w tabeli. 2 lutego rozegra bardzo ważny mecz z drużyną, która w czterech pierwszych kolejkach nie zaznała porażki i dopiero w ten weekend znalazła pogromców w postaci Grubasów-3b Team. - Ten mecz musimy wygrać, jeśli chcemy walczyć o jak najwyższe lokaty przed play-off - uważa Rafał Masternak. - Nie będzie to sprawa łatwa, bo to dobry, młody zespół, wybiegany i grający koszykówkę, dobrą agresywną obronę i dużo szybkich ataków. 3B Team zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Jak podkreśla nasz koszykarz, zespół grający obecnie w LPKA ma niewiele wspólnego z Ostrowieckim Klubem Koszykówki, który występował w ostatnich sezonach w kieleckiej lidze. Jest o wiele słabszy kondycyjnie i organizacyjnie, ma natomiast więcej doświadczenia, gdyż opiera się na starszym pokoleniu ostrowieckiego basketu. Nie wzbrania się jednak przed napływem młodzieży.