Wygrana UMKS Kielce (video, zdjęcia)

kw
Koszykarze UMKS Kielce wygrali z AZS Politechniką Radomską (z piłką Artur Busz). fot. Sławomir Stachura
Podopieczni trenera Rafał Gil na długo zapamiętają sobotni mecz. Po dwóch kwartach przegrywali 10 punktami, ale zdołali odwrócić losy meczu po dramatycznej końcówce.

Rafał Gil, trener UMKS:

- Na pierwszą i na drugą połowę trzeba spojrzeć osobno. Pierwsza była fatalna w naszym wykonaniu, to co graliśmy w obronie wyglądało mecz juniorów. Natomiast w drugiej połowie chłopaki pokazaliśmy charakter, zagraliśmy agresywniej w obronie, przez co rywale tracili sporo piłek.

UMKS Kielce - AZS Politechnika Radomska 91:89 (17:20, 23:30, 24:15, 27:24)

UMKS: Bacik 6, Jaworski 3 (1x3), Dziura 9 (1x3), Tokarski 12 (1x3), Kij 0, Miernik 23 (1x3), Rzońca 20, Lewandowski 0, Busz 16 (3x3), Kołacz 2.

SŁABE DWIE KWARTY

Mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. Podopieczni Rafał Gila wyglądali na rozkojarzonych. O ile w ataku jeszcze jakoś ich gra wyglądała, to w obronie grali bardzo słabo dając rzucić koszykarzom Politechniki aż 50 punktów w dwóch kwartach. W rezultacie po 20 minutach przegrywali 10 punktami i mało, który z kibiców obecnych na trybunach wierzył w zwycięstwo w sobotnim meczu.

- Straciliśmy aż 50 punktów w pierwszej połowie i zastanawiam się, czy jakbyśmy postawili tyczki zamiast naszych zawodników to goście rzuciliby więcej niż 50 punktów - ironizował po meczu szkoleniowiec UMKS.

POKAZALI CHARAKTER

W drugiej połowie gospodarze wzięli się ostro do odrabiania strat. Kielczanie zagrali bardzo dobrze w ataku i o niebo lepiej w obronie niż w pierwszej części spotkania. Przez agresywną grę wymuszali błędy rywali (20 w całym meczu, przy 16 koszykarzy UMKS). I po dramatycznej końcówce zdobyli się dwa punkty.

Z dobrej strony w końcówce meczu pokazał się Artur Busz, który rzucił trójkę i w sposób efektowny zablokował rzut rywala.

- Mecz się składa z dwóch połów i w drugiej połowie zagraliśmy lepiej i udało nam się wygrać i to jest najważniejsze - podsumował Krzysztof Dziura.