Paweł KotwicaZaktualizowano
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała z UKS PCM Kościerzyna.

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 32:24 (19:10)

Korona Handball: Orowicz (1-23, 31-42 min, 8 obron) Hibner (23-30, 42-55 min, 8 obron), Nazimek (55-60 min, 0 obron) – Kędzior 5, Jach 1 – D. Więckowska 2, M. Więckowska 5 – Syncerz 4 (2), Gliwińska 5, Czekala 3 – Charzyńska 2, Homonicka 1– Zimnicka 3, Parandii – Skowrońska 1, Piwowarczyk.

UKS PCM: Bielak (1-60 min, 11 obron) – Dorsz 3, Pękala 3, Sus 1, Gutkowska, Haric 3, Somionka 3, Kreft, Wicik 2, Zawalich 2, Fesdorf 4 (2), Gędłek 3.

Karne. Korona Handball: 2/3 (Bielak obroniła rzut Syncerz). UKS PCM: 1/2 (Hibner obroniła rzut Gędłek).

Kary. Korona Handball: 4 minuty (Gliwińska, Parandii po 2). UKS PCM: 6 minut (Pękala, Haric, Somionka po 2).

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów), Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska).

Widzów: 650.

Przebieg: 3:0, 3:1, 7:1 (‘8), 7:3, 9:3, 9:6, 11:6, 11:7, 13:7, 13:8, 16:8 (‘24), 16:9, 19:9 (‘28), 19:10 – 20:10, 20:12, 21:12, 21:14, 23:14, 23:16, 24:16, 24:17, 25:17, 25:19, 27:19, 27:20, 29:20, 29:21, 30:21, 30:23, 32:23, 32:24

Na pierwszy w tym roku mecz, grany po blisko dwumiesięcznej przerwie, kielczankom wypadł rywal najsłabszy z możliwych, czyli ostatni w tabeli UKS PCM Kościerzyna, który do tej pory nie zdobył ani jednego punktu. W dodatku Korona Handball grała u siebie, więc była zdecydowanym faworytem niedzielnego pojedynku. I wywiązały się z tej roli bardzo dobrze.

ZOBACZ>>> Nowa bramkarka Korony Handball ma ...dziurę w kolanie! Nie zagra przez rok

Drużyna trenera Pawła Tetelewskiego zaczęła spotkanie mocno, od agresywnej obrony 5-1, z którą nie mogły sobie poradzić kościerzynianki. Dobrze broniła również Aleksandra Orowicz. W 8 minucie nasz zespół prowadził 7:1, a jedynego gola drużyna gości pozyskała z rzutu karnego. Na kilka kolejnych minut gra zespołu z Kielc nieco się „przytkała”, na co wpływ miały nieskuteczne rzuty z drugiej linii oddane przez nasze rozgrywające. W 14 minucie było tylko 9:6. Ale to był tylko moment i wszystko szybko wróciło do normy, czyli do skutecznych kontrataków i dość efektywnej gry w obronie.

ZOBACZ POMECZOWĄ WYPOWIEDŹ PAWŁA TETELEWSKIEGO

Po pierwszej połowie zanosiło się na rekordowe zwycięstwo Korony Handball w historii jej występów w PGNiG Superlidze, ale druga dała inny obraz gry. Spotkanie zrobiło się wyrównane, na boisku po kieleckiej stronie systematycznie zaczęły się pojawiać rezerwowe. W efekcie zespól gości wygrał tę część gry jednym golem.

ZOBACZ>>> Zawodniczka Korony Handball Kielce będzie powołana do pierwszej reprezentacji Polski!

Cichą bohaterką meczu była bramkarka z Kościerzyny, Aleksandra Bielak, będąca jedyną golkiperką zespołu, która przyjechała do Kielc. Życie ją w tym spotkaniu mocno doświadczyło, bo w 36 minucie zderzyła się z kończącą kontratak Dominiką Więckowską i długo nie podnosiła się z parkietu, chwilę później została trafiona piłką w twarz przez Paulinę Piwowarczyk i znów długo leżała na boisku, a w 50 minucie znów piłka trafiła ją w twarz po rzucie Olesii Parandii. Dzielna zawodniczka dotrwała do końca meczu, a halę opuszczała z twarzą w połowie zaplastrowaną.

Kolejny mecz Korona Handball rozegra 12 stycznia w Jeleniej Górze z KPR.

Byłeś na meczu Korona Handball - Kościerzyna? Znajdź się na ZDJĘCIACH

ZOBACZ POMECZOWĄ WYPOWIEDŹ MAGDALENY KĘDZIOR

Materiał oryginalny: Wysoka wygrana piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce. Bramkarka Kościerzyny trzy razy znokautowana [ZDJĘCIA, VIDEO] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.