Zawodnicy Dragona odnieśli sukces w Szeged

/dor/
Wywalczyli cztery medale na dobrze obsadzonym Pucharze Świata w kick boxingu

Klasę pokazali zawodnicy Dragona Starachowice na zawodach Pucharu Świata w kick boxingu w węgierskim Szeged. Byli i aktualni reprezentanci tego klubu wywalczyli łącznie cztery medale.

Na ringu w Szeged walczyli Jacek Miszta, Robert Siebyła, Ernest Kisiel oraz wychowanek Dragona Dawid Kasperski, który rywalizował w formule K1. Zawodnik reprezentujący obecnie barwy Punchera Wrocław był bezkonkurencyjny w K1 w kategorii wagowej do 86 kilogramów. W ćwierćfinale wygrał z Yaugenem Karotkinem z Białorusi, w półfinale pokonał Łotysza Pavelsa Haritonovsa, a w finale kolejnego Białorusina Piotra Ramankewicha

Junior Dragona Starachowice Jacek Miszta wywalczył złoty medal w formule low kick w kategorii 91 kilogramów. W finale pokonał mocnego Białorusina Dmitrija Ignatowicza. Kolejne dwa medale dołożyli juniorzy młodsi w odmianie K1. Robert Siebyła wywalczył "brąz" w kategorii 51 kilogramów, a Ernest Kisiel "srebro" w 60 kilogramów.

Bardzo dobrze spisała się też juniorka Ewa Pietrzykowska z Ostrowca Świętokrzyskiego, która trenuje już z Dragonem Starachowice, a wkrótce formalnie zostanie zawodniczką tego klubu. Wywalczyła złoty medal w formule low kick w kategorii 60 kilogramów.