Zawodnicy z Opatowa byli widoczni w biegu 4. Kielecka Dycha

Dorota Kułaga
Mirosław Wicha (z lewej) był drugi w swojej kategorii wiekowej.
Mirosław Wicha (z lewej) był drugi w swojej kategorii wiekowej. Dorota Kułaga
Bardzo dobrą obsadę miał bieg 4. Kielecka Dycha, który odbył się w niedzielę. Wystartowało 677 zawodników. Organizatorem tej ciekawej imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, a patronem medialnym „Echo Dnia”.

W biegu tym wystartowała też reprezentacja powiatu opatowskiego. Dobrze spisał się Mirosław Wicha, który w klasyfikacji generalnej biegu uplasował się na 21. pozycji z czasem 42,38 sekundy, Marek Wójcik zajął 54 miejsce z wynikiem 46,09.

Warto dodać, że w kategorii M2 na drugiej pozycji uplasował się wspomniany Mirosław Wicha. W tej grupie wiekowej triumfował Sławomir Pietrzy-kowski z Kielc.

-Wrażenia z biegu są bardzo dobre. Miła atmosfera, fakna, urozmaicona trasa, bardzo dobra organizacja. Pierwszy raz startowałem w tej imprezie, jestem zadowolony. Z chęcią wrócę na Kielecką Dychę - mówił Mirosław Wicha.

4. Kielecką Dychę wygrał Łukasz Woźniak z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Wynikiem 34 minuty i 38 sekund ustanowił też rekord trasy.

-Bieg się rozwija. Chętnych jest coraz więcej i to na pewno cieszy. Takie imprezy są konieczne. Bieganie jest coraz bar-dziej popularne - mówił po biegu Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.