Zawodnicy z Ostrowca zdobyli 14 medali na mistrzostwach Polski w fitness

Dorota Kułaga
Ostrowiecki klub bardzo dobrze wypadł na Mistrzostwach Polski w Fitness Dzieci.
Ostrowiecki klub bardzo dobrze wypadł na Mistrzostwach Polski w Fitness Dzieci. Archiwum klubu
W Mrozach obok Mińska Mazowieckiego rozegrano VII Mistrzostwa Polski w Fitness Dzieci. Ogromny sukces odniósł Ostrowiecki Klub Sportowy Black&White, który czwarty rok z rzędu zdobył złoty medal drużynowo.

Zawodników przygotowała trener Joanna Kępa, przy pomocy córki Aleksandry, obecnej wicemistrzyni świata w fitness oraz Marty Sawiniec. Indywidualnie zawodnicy wywalczyli 14 medali. Najlepsze miejsca w finałowych szóstkach zajęli: w kategorii 7 lat Laura Stańczyk - 5 miejsce, Nadia Żmuda - 6. W kategorii 8 lat - złoto wywalczyła Blanka Walczyk, a Marcelina Mozal - 6 miejsce.
W kategorii 9 lat srebrny medal wywalczyła Jagoda Strzębska, a brązowy Zuzia Jarecka. W kategorii 10 lat złoto i srebro trafiło do zawodniczek B&W - Natalii Bugajskiej i Gabrieli Klepacz. W kolejnej kategorii 11 lat Alicja Sulik także wywalczyła złoto, a 6 miejsce zajęła Kamila Rycombel. W kategorii 12 lat kolejny dublet medali dla ostrowieckich zawodniczek fitness zdobyły: złoty medal Martyna Klubinsk, która czwarty raz broni tytułu mistrzowskiego, a srebro wywalczyła Maja Pastuszko, w tej kategorii wysokie 5 miejsce wywalczyła Katarzyna Kowalska.

W kategorii 13 lat srebro trafiło do Wiktorii Strojnej, brąz do Adrianny Teleckiej, a 6 miejsce wywalczyła w tej kategorii Vanessa Banaszczyk. W najstarszej kategorii wiekowej 14-15 lat, aż 4 zawodniczki B&W awansowały do finału, ostatecznie złoto zdobyła Agata Wasik, brąz Ola Koprowska, 4. miejsce Emilka Pękala, a 6. Weronika Broś.

Po raz pierwszy klub z Ostrowca zgłosił do zawodów aż 5 chłopców. W kategorii do 12 lat srebrny medal zdobył Oliwier Pakuła, 4 miejsce wywalczył Dawid Musiał, a 5. Maksymilian Krawiec. W kategorii powyżej 12 lat jednogłośnie medal złoty zdobył Dominik Jewiak, aktualny brązowy medalista świata, a 4 miejsce debiutujący Piotr Kapusta.

- Podziękowania składam wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali barwy Black&White. Byli to też Martyna Pasternak, Natalia Gromczyk, Oliwia Chamera, Ola Lenart, Oliwia Jop, Agata Suszko, Joanna Stachula, Julia Fudalewska, Ola Maj, Hania Styczyńska, Katarzyna Połetek, Magdalena Przygoda, Magdalena Róg, Nela Wójcik, Nikola Mikołajek, Alicja Kułaga, Liwia Delegiewicz, Kamila Mikos, Natalia Stańczyk. To bardzo utalentowane i ambitne dzieci. Wszystkie chcą wygrywać i wszystkie wiedzą, że tylko ciężka i systematyczna praca prowadzi do sukcesu. Bardzo dziękuję rodzicom za pomoc podczas zawodów. Kadra klubu liczyła 44 zawodników, ja z córką nie dałybyśmy rady - powiedziała trener Joanna Kępa.

Start w zawodach był możliwy dzięki dofinansowaniu z dotacji przyznanej na 2017 przez Gminę Ostrowiec.