Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki, będzie walczył o fotel...

  Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki, będzie walczył o fotel wójta Miedzianej Góry

  Paweł WIĘCEK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie kieleckim.

  Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie kieleckim.

  Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie kieleckim oficjalnie poinformował o swoim starcie w jesiennych wyborach - będzie walczył o fotel wójta Miedzianej Góry. Potwierdził się więc nasze informacje sprzed kilku tygodni.
  Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie kieleckim.

  Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie kieleckim.

  - Jestem sentymentalnie bardzo związany z gminą. Tam się urodziłem i spędziłem dzieciństwo. Dlatego chciałbym dla tej gminy coś pożytecznego zrobić, bo wiem, że zasługuje ona na więcej niż do tej pory się działo - tłumaczy Zdzisław Wrzałka.

  Staroście kieleckiemu i szefowi Platformy Obywatelskiej w powiecie kieleckim rekomendacji do startu w wyborach wójta gminy Miedziana Góra udzieliło lokalne koło partii. Zdzisław Wrzałka chętnie przystał na tę propozycję. - Z mojej strony decyzja także jest ostateczna - mówi.

  Jak podkreśla, pełnienie funkcji wójta to duże wyzwanie. Zwraca uwagę, że przed samorządami otwiera się perspektywa intensywnej pracy związanej z pozyskiwaniem unijnych funduszy na lata 2014-2020.

  - To ostatnie szansa na tak duże pieniądze. Żeby je zdobyć, potrzeba dużego doświadczenia - przekonuje Zdzisław Wrzałka. I dodaje, że posiada odpowiednie kwalifikacje jako były wicemarszałek województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny między innymi za fundusze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzi, a obecnie starosta kielecki.

  Jego zdaniem Miedziana Góra ma ogromny potencjał w postaci położenia przy ważnych szlakach komunikacyjnych, bogatych tradycji związanych z górnictwem i metalurgią czy walorów turystycznych. Jednak, jak twierdzi Zdzisław Wrzałka, atutów gminy dotychczas niewykorzystano w właściwy sposób.

  - Dlatego chciałbym dla gminy coś pożytecznego zrobić, bo wiem, że zasługuje ona na więcej niż do tej pory się działo - tłumaczy.

  Zdzisław Wrzałka aktualnie mieszka w Kielcach. W Miedzianej Górze urodził się. W gminie spędził dzieciństwo oraz młodość.

  - Mam tam rodzinę i kolegów ze szkoły. Bywam często. Jestem sentymentalnie bardzo związany z gminą - podkreśla starosta kielecki. Dodaje, że startuje w wyborach na wójta, by wygrać.

  Urzędujący od czterech kadencji włodarz Miedzianej Góry nie jest zaskoczony decyzją Zdzisława Wrzałki.

  - Od początku roku wiedziałem, że starosta będzie chciał ubiegać się o funkcję wójta - mówi Maciej Lubecki.

  Do krytyki na temat dorobku swojej pracy nie chce się odnosić.

  - Mieszkańcy ocenią, kto z nas ma więcej do zaoferowania. Siebie oceniał nie będę, oceniają mnie rankingi. Poza tym gdyby tak wyciągnął cały dorobek, jest się czym pochwalić - twierdzi Maciej Lubecki.

  Rywalizacja między nim a starostą ma także inny, można powiedzieć polityczny wymiar. Wrzałka jest członkiem Platformy Obywatelskiej, a Lubecki nie kryje swoich sympatii do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Obie partie rządzą w województwie, co nadaje ich wyborczej batalii dodatkowy smaczek.

  Co ciekawe, aspiracje do fotela wójta zgłosi prawdopodobnie także wiceprzewodniczący Rady Gminy Jarosław Wałek z... PSL. Władze Stronnictwa w powiecie kieleckim będą mieć twardy orzech do zgryzienia.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu KIELECKIEGO


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (41)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (41) forum.echodnia.eu

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018