Złoto i srebro świętokrzyskich badmintonistów!

Robert KACZMAREK
Suchedniowski mikst: Paweł Przyjemski i Anna Belicka – złoci medaliści badmintonowego turnieju Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Fot. Robert Kaczmarek.
Dwa medale - złoty i srebrny - wywalczyli na suchedniowskich kortach badmintoniści miejscowego Orlicza. Multimedalistą tegorocznej Olimpiady został Paweł Przyjemski.

Reprezentant Orlicza Suchedniów dwukrotnie stanął na podium. W pierwszym niedzielnym finale gry mieszanej zdobył złoty medal w parze z klubową koleżanką Anną Belicką. Suchedniowski duet pokonał w decydującym pojedynku Dominika Stebnickiego/Kingę Haracz z Technika Głubczyce 21:12, 21:13. Półtorej godziny później Przyjemski wystąpił w drugim finale - tym razem w deblu mężczyzn, gdzie startował w parze z Łukaszem Jasińskim (Lednik Miastko). Duet ten przegrał tym razem z reprezentantami Hubala Białystok - Konradem Baranowskim/Michałem Śmiłowskim 18:21, 22:20, 16:21. Przyjemski - jako multimedalista Olimpiady - został wybrany także najlepszym zawodnikiem imprezy (wśród juniorek młodszych wyróżniono Kingę Haracz z Technika Głubczyce).

W klasyfikacji zespołowej Orlicz Suchedniów (reprezentanci tego klubu w całości stanowili kadrę województwa) uplasował się na trzeciej pozycji, ustępując jedynie Hubalowi Białystok i Sokołowi Ropczyce. W rankingu województw Świętokrzyskie zajęło czwartą pozycję. Wygrało Podlasie.