Znicz Basket Pruszków - UMKS Kielce 76:60. Dwa oblicza kielczan na inaugurację

/MAT/
Nie udała się inauguracja pierwszej ligi koszykarzom UMKS Kielce. Zespół Rafała Gila przegrał w Pruszkowie ze Zniczem, choć w pierwszej połowie to kielczanie dyktowali warunki gry.

Kielczanie do spotkania z czwartą drużyną ubiegłego sezonu podeszli bez kompleksów. W przeciwieństwie do meczów sparingowych, gracze UMKS wreszcie byli dobrze zorganizowani w obronie. Grą w ataku dobrze kierował Hubert Makuch (pięć asyst i żadnej straty w pierwszej połowie), niezwykle skuteczny w ofensywie byli też Łukasz Fąfara i Wojciech MIernik. Ten drugi już do przerwy miał na swoim koncie 15 punktów, a po jego rzutach osobistych, kielczanie schodzili do szatni prowadząc 42:36.

Jeszcze na początku 3 kwarty, kiedy z dystansu przymierzył Artur Busz, a UMKS prowadził najwyżej w całym meczu (36:45), wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Niestety od tego momentu goście zaczęli się gubić. Od stanu 47:40 dla UMKS dali sobie rzucić jedenaście punktów z rzędu. Kielczanie nie radzili sobie z mocniejszą obroną gospodarzy, przegrali walkę na tablicach, zaczęli popełniać niewymuszone straty, a w końcówce mylili się także z linii rzutów osobistych. Pruszkowianie bezlitośnie to wykorzystywali, a w ataku drużyny Michała Spychały wyróżniali się szczególnie Marcin Matuszewski i Adrian Suliński, który aż pięciokrotnie trafiał w sobotnim spotkaniu zza linii 6.75.

Znicz Basket Pruszków - UMKS Kielce 76:60 (19:20, 17:22, 19:12, 21:6)