Znów skrzydłowy najskuteczniejszy w Vive Targi Kielce - mecz z Legnicą w statystyce

/PK/
Znów skrzydłowy, choć nie Ivan Čupić, najskuteczniejszym graczem piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce. 7 bramek w wygranym w Legnicy 31:21 meczu z Siódemką Miedzią, zdobył Thorir Olafsson.

Olafsson wrócił do zespołu po przerwie spowodowanej kontuzją. W 24 minucie zmienił niezbyt skutecznego (3 bramki/7 rzutów, tydzień temu 14/19) Ivana Cupicia i choć pierwsza akcje miał nieudane, między innymi nie wykorzystał kontrataku, to potem grał zdecydowanie lepiej. W drugiej połowie zdobył sześć bramek, kilka było widowiskowych, połowa z nich padła po podaniach Krzysztofa Lijewskiego.

Na drugim biegunie skuteczności inny wracający do kieleckiego zespołu po kontuzji zawodnik, Tomasz Rosiński. "Rosa" grał przez całą drugą połowę, oddał sześć rzutów, z których żaden nie był skuteczny. Nie licząc Rosińskiego, pozostali rozgrywający Vive Targi Kielce, choć nie zdobyli wielu bramek, to jednak grali na wysokim procencie skuteczności - oddali 15 rzutów, zdobyli 12 bramek.

Kielczanie mieli w Legnicy niższą skuteczność rzutową, niż w pierwszym meczu sezonu (58 procent, tydzień temu 67), skuteczniej bronił Sławomir Szmal (w Legnicy 43 procent, w Kielcach 36).