Finał pocieszenia

Dmitrij Nikulenkow w ostatnich meczach prezentuje rewelacyjną formę.
Dmitrij Nikulenkow w ostatnich meczach prezentuje rewelacyjną formę. S. Stachura
Piłkarze ręczni Vive w sobotę i niedzielę grają o brązowy medal mistrzostw Polski. Do Kielc przyjeżdża Olimpia Piekary Śląskie.

Dla piekarzan udział w grze o brązowy medal to największy sukces w historii klubu. Dla kielczan - jedna z największych porażek ostatnich lat. Oba mecze w hali przy ulicy Bocznej rozpoczną się o godzinie 16.

Trzeci rok z rzędu, odkąd wrócono do play off, finał jest nieosiągalny dla kieleckich szczypiornistów.

BEZ PLAY OFF?

Ale mamy dla nich dobrą wiadomość - Związek Piłki Ręcznej w Polsce poważnie zastanawia się nad powrotem od najbliższych rozgrywek do systemu, w którym Vive zdobyło swój ostatni tytuł (2003) - bez play off, z podziałem na dwie szóstki po sezonie zasadniczym.

Walkę o finał podopieczni trenera Aleksandra Litowskiego przegrali po dramatycznych (w dwóch przypadkach dogrywka) spotkaniach z Wisłą Płock. Nic dziwnego, że nastroje w kieleckiej ekipie są minorowe. Olimpia w ćwierćfinale potrzebowała trzech spotkań na wyeliminowanie Travelandu Społem Olsztyn, a w półfinale przegrała 0:2 z Zagłębiem Lubin.

OSTRZEŻENIE

Co ciekawe, o wiele bardziej zacięty był mecz w Lubinie, w którym goście do przerwy prowadzili jednym golem. To powinno być ostrzeżenie dla Vive, jeśli jego zawodnicy chcieliby myśleć, że brązowy medal sam się zdobędzie.

O trzecie miejsce gra się do trzech zwycięstw. Po meczach w Kielcach rywalizacja przenosi się do Piekar, a w razie potrzeby na piąty mecz znów do Kielc. Równolegle będzie się toczyła finałowa rywalizacją między Wisłą a Zagłębiem (pierwsze mecze w Lubinie).