Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agnieszka Kupis - trzecia Kobieta Przedsiębiorcza w powiecie. Działa na rzecz lokalnej społeczności

albo
Agnieszka Kupis - Kobieta Przedsiębiorcza, miejsce III, powiat jędrzejowski
Agnieszka Kupis - Kobieta Przedsiębiorcza, miejsce III, powiat jędrzejowski Archiwum prywatne
Agnieszka Kupis - w tegorocznej akcji Kobiety Przedsiębiorczej zdobyła 3 miejsce w powiecie jędrzejowskim. Pochodzi z z niewielkiej, malowniczej miejscowości Borszowice, w gminie Imielno. Pracuje w dziale logistyki w jednej ze świętokrzyskich kopalni wapienia kamiennego. Pełni różne funkcje społeczne, jest między innymi współzałożycielką Koła Gospodyń Wiejskich w Borszowicach.

Pani Agnieszka ma 39 lat i jest mamą Miłosza, który w tym roku kończy gimnazjum, a przed nim wybór szkoły średniej. Ukończyła studia na kierunku filologia polska oraz studia podyplomowe z zarządzania. Zapytaliśmy o jej aktywność na rzecz lokalnej społeczności.

Jak zareagowała Pani na nominację do plebiscytu “Kobieta Przedsiębiorcza”? Kto wspierał podczas jego trwania?
Nie ukrywam, że nominacja do tytułu "Kobiety przedsiębiorczej" była dla mnie zaskoczeniem, ale oczywiście tę wiadomość przyjęłam z wielką radością. Z tego miejsca chciałam serdecznie podziękować za nominację oraz wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Bo to właśnie dzięki temu wsparciu mogłam zająć zaszczytne 3 miejsce. Jeśli chodzi o wsparcie i doping to wiem, że zawsze mogę liczyć na nie ze strony rodziny i przyjaciół, a podczas trwania plebiscytu szczególnie mogłam to odczuć i za to także z całego serca im dziękuję.

Nie tylko praca, ale i...?
- Oprócz pracy zawodowej pełnię różne funkcje społeczne, jestem między innymi współzałożycielką Koła Gospodyń Wiejskich w Borszowicach, pełnię funkcję członka zarządu. Jestem także członkiem stowarzyszenia ekologiczno-kulturalnego w Jędrzejowie, członkiem Rady Społecznej Gminnego Ośrodka Zdrowia w Imielnie. Niedawno zostałam powołana do pełnienia funkcji członka Rady Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Bardzo mocno angażuje się Pani w działania na rzecz lokalnej społeczności. Z czego to wynika?
Ja i dwie moje siostry zostałyśmy wychowane w duchu patriotyzmu, za co wielkie podziękowania kieruję w stronę naszych rodziców. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo dumna z obu moich sióstr, które te wartości patriotyczne świadczą swoim życiem. Pierwsza - Katarzyna, w ubiegłym roku wstąpiła do Wojsk Obrony Terytorialnej. Oczywiście na przysiędze wojskowej polały się łzy wzruszenia. Druga - Edyta, która zdecydowała się wraz z rodziną wrócić do Polski, po kilkuletnim pobycie w Irlandii. Obecnie mieszka w Suwałkach. Praca społeczna oraz działalność w sferze politycznej pochłaniają dużo czasu, ale jest to coś co procentuje, bo czuję, że robię coś dobrego, coś dla ludzi. Zawsze o tym marzyłam i dziękuję rodzinie, że przez lata wspiera mnie w różnych moich działaniach dla drugiego człowieka.

Jakie akcje w ostatnim czasie Pani organizowała, a jakie planuje zorganizować?
Jednym z większych wydarzeń, które udało się zorganizować z mojej inicjatywy, było wystawienie Jasełek Bożonarodzeniowych w grudniu 2018 roku w remizie OSP w Borszowicach. Przygotowania do jasełek trwały kilka tygodni, a finał był niesamowitym wydarzeniem, w którym wzięli udział: młodzież i dzieci z Borszowic przy wsparciu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Panów z ochotniczej straży pożarnej, sołtysa wsi Grzegorza, naszego radnego Darka oraz innych mieszkańców. Planujemy, że jasełka uda się wystawić również w tym roku. Mam taką cichą nadzieję, że w pewnym zakresie otrzymamy wsparcie od samorządu, mam tu na myśli Pana wójta gminy Imielno, Zbigniewa Huka. Takie akcje mobilizują społeczeństwo, ludzie się integrują, a młodzież i dzieci mają możliwość spędzenia aktywnie czasu.

Jakie ma pani pasje, hobby?
Moją pasją, chyba odkąd pamiętam jest polityka. Być może wyniosłam to z rodzinnego domu, zaszczepiono we mnie prawicowe spojrzenie, z czego jestem dumna. Lubię góry, ale i morze. Kocham to co żyje, a często przelewam myśli na papier - po prostu piszę. W życiu kieruję się zasadą, że najważniejsze jest zdrowie. Jestem wdzięczna, że mogę być tu i teraz, a wszystko inne przyjdzie z czasem. Wiem, że to co robię jest ważne i mam nadzieję, że wspólnie z lokalną społecznością podejmiemy jeszcze wiele inicjatyw o których Państwo również będą mogli kiedyś napisać.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Te imiona kiedyś były obciachem, a teraz biją rekordy popularności
Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 500 plus na każde dziecko

Źródło: vivi24

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Agnieszka Kupis - trzecia Kobieta Przedsiębiorcza w powiecie. Działa na rzecz lokalnej społeczności - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia