Barlinek sadzi kolejne drzewa!

Marzena SMORĘDA, [email protected]
Roman Wróblewski, zastępca nadleśniczego w Nadleśnic-twie Kielce, pokazywał gimnazjalistom, którzy przyjechali sadzić roczne sadzonki sosny, jak długo musi rosnąć bór, aby drewno można było wykorzystać w produkcji.
Roman Wróblewski, zastępca nadleśniczego w Nadleśnic-twie Kielce, pokazywał gimnazjalistom, którzy przyjechali sadzić roczne sadzonki sosny, jak długo musi rosnąć bór, aby drewno można było wykorzystać w produkcji.
Udostępnij:
Kielecki Barlinek, wiodący na świecie producent drewnianych podłóg warstwowych, w swojej produkcji nie tylko wykorzystuje drewno, ale także dba o systematyczny wzrost tego surowca. Firma kolejny raz włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Lasów i wraz z młodzieżą z Gimnazjum Integracyjnego numer 4 w Kielcach zadbała o zalesianie świętokrzyskich lasów.

Troska o systematyczny wzrost powierzchni lasów to nie tylko potrzeba, ale także konieczność wynikająca z rosnącego od lat zapotrzebowania na drewno.

- Drewno od lat uważane jest nie tylko za elegancki, ale i bardzo praktyczny materiał na podłogi w naszej strefie klima-tycznej – przekonuje Mariola Sykuła, dyrektor Biura Relacji Inwestorskich w Barlinku. – Jest ciepłe w dotyku, łatwe w pielęgnacji i kreuje charakter wnętrza na równi z barwą ścian i umeblowaniem – dodaje. Dlatego trzeba dbać o to, by tego drewna nigdy nam nie zabrakło. Stąd nasza systamteyczna praca i akcje zalesiania.

Dodajmy, że wszystkie produkty Barlinka produkowane są z drewna, które firma wykorzystuje prawie w stu procentach Nic więc dziwnego, że dba o stały wzrost tego bezcennego surowca, realizując we współpracy z partnerami program ekologiczne, takie jak „Zasada 1 za 1”, dzięki której w miejsce każdego wyciętego na potrzeby produkcji drzewa sadzi nowe. W tym roku dzięki inicjatywie firmy zalesiono  podkieleckie lasy. Barlinek to także partner i sponsor akcji „Ratujmy sokoła wędrownego i „Chrońmy dąb Bartek”. To wreszcie pomysłodawca wielu programów dla dzieci i młodzieży, mających na celu ochronę środowiska oraz edukację ekologiczną.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie