Bertus Servaas, prezes Zarządu Vive Textile Recycling oraz klubu Vive Tauron Kielce odebrał w poniedziałek Odznakę Honorową Województwa Świętokrzyskiego. Zdobył ją za zasługi w 2016 roku. Oprócz niego, zarząd województwa świętokrzyskiego uhonorował jeszcze cztery inne osoby, którym odznaki zostały wręczone pod koniec 2016 roku. Bertus Servaas nie mógł być jednak na tamtej uroczystości, dlatego wyróżnienie odebrał w poniedziałek, 13 marca podczas sesji Sejmiku Województwa.

- 13 to dla mnie szczęśliwa liczba. 13-tego wzięliśmy ślub z moją żoną, 13 lat funkcjonuje fundacja, w ubiegłym roku 13 raz zdobyliśmy mistrzostwo i puchar Polski, a zawodnik z numerem 13 rzucił dla nas zwycięską bramkę w finale Ligi Mistrzów. Dziś jest 13 i to jest jeden z najszczęśliwszych dni mojego życia i to dzięki Wam - mówił szczęśliwy Bertus Servaas. Dodał również, że w naszym województwie czuje się dobrze, a nagroda mobilizuje go do dalszej pracy.

- Myślę, że ta odznaka to również pokazanie tego, że jest sens, by walczyć dla swojego miasta, dla swojego województwa. Gdy firma dobrze funkcjonuje, bierze odpowiedzialność za swój region, to zdobycie tego odznaczenia jest możliwe. Prowadzę także swoją fundację. To jest bardzo miłe, gdy można wesprzeć karierę uzdolnionych ludzi , gdy można widzieć poprawę u ludzi chorych - mówił Servaas. Oprócz Bertusa Servaasa, odznakę w 2016 roku otrzymali Jerzy Białobok - były prezes stadniny koni w Michałowie, Bernard Jasiewicz - prezes zarządu wojewódzkiego Związku Sybiraków w Kielcach, Marcin Majcher - burmistrz Ożarowa i Ryszard Zych - burmistrz Stopnicy.
Zobacz galerię