MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Billboardy promują Świętokrzyskie w największych miastach Polski

Paweł KOWALSKI
Wielkoformatowe billboardy, promujące region świetokrzyski, pojawiły się między innymi w Warszawie
Wielkoformatowe billboardy, promujące region świetokrzyski, pojawiły się między innymi w Warszawie
„Świętokrzyskie – gdy masz „pociąg” do inwestycji…” – billboardy z takim napisem stanęły w czerwcu w największych miastach Polski. Jest to element kampanii promującej województwo świętokrzyskie, realizowanej przez Izbę Gospodarczą Grono Targowe Kielce.

Wielkoformatowe billboardy pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Sosnowcu, Katowicach czy Gdańsku. Rozmieszczone zostały w najbardziej charakterystycznych i najczęściej uczęszczanych punktach, na traktach miejskich, w centrach, trasach przelotowych, a także w miejscach spotkań i imprez kulturalnych.

Przykładowo w Łodzi, na ulicy Kościuszki 40 czy w Warszawie na ulicy Jana Pawła.

- Do tej pory nasze województwo promowało się głównie od strony turystycznej. Po raz pierwszy na billboardach zachęcamy do inwestowania w tym regionie – mówi Mirosław Hejduk dyrektor Izby Gospodarczej Grono Targowe Kielce. - Billboardy są tylko jednym z elementów szerszej akcji promocyjno-reklamowej, która ma pokazuje województwo świętokrzyskie, jako obszar atrakcyjny dla inwestorów i przedsiębiorców – dodaje.

 

Na wykonanie i umieszczenie billboardów w większych miastach Polski przeznaczono ponad 0,5 miliona złotych, ale ostatecznie całość udało się zrealizować za kwotę 298 tysięcy złotych. Ich powierzchnia wynosi między 100 a 160 metrów kwadratowych.

- Nasz region często jest postrzegany jako zacofany i nieatrakcyjny dla biznesu - zauważa dyrektor Hejduk. – Działania promocyjne podejmujemy właśnie po to, aby zmienić ten wizerunek, przełamać mentalną barierę, która powoduje, że o naszym województwie myśli się jako o zaścianku.

 

Kampania billboardowa jest realizowana w ramach projektu „Promocja gospodarcza i inwestycyjna regionu świętokrzyskiego w oparciu o potencjał kieleckiego ośrodka targowego”. Oprócz niej zrealizowane mają być między innymi spoty reklamujące województwo w TVN 24,od tamtego roku region odwiedzają dziennikarze, zajmujący się tematyką ekonomiczną z Polski i świata, świętokrzyskie promowane jest na stronach ekonomicznych krajowych i zagranicznych gazet i czasopism.

 

- Wierzę w skuteczność tego typu przedsięwzięć, tym bardziej, kiedy mamy do dyspozycji markę Targów Kielce, trzeciego w Europie Środkowo–Wschodniej organizatora wystaw. Myślę, że małymi krokami uda nam się przekonać inwestorów i ludzi biznesu, zarówno z kraju jak i z zagranicy, że watro się zainteresować naszym regionem – przekonuje dyrektor Hejduk. - Sam często mówię, że to przecież u nas powstał pierwszy biznes w Polsce i to ponad pięć tysięcy lat temu. Mam tu na myśli nasze Krzemionki Opatowskie – żartuje na zakończenie.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia